null

Kampania „Wychowuję Mądrze i Bezpiecznie” – edycja 2024

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika przedstawiająca drzewo w połowie uschnięcie. Pod częścią uschniętą siedzi smutne dziecko. Po drugiej stronie wesołe dziecko buja się na huśtawce.

Jeśli jesteś rodzicem i Twoje dziecko nie osiągnęło jeszcze dorosłości z pewnością doświadczasz dylematów, jak postąpić w sytuacji gdy ma ono kłopoty, nie zachowuje się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, zaczyna kształtować i wyrażać swoją odrębność, buntuje się albo załamuje – ta kampania jest dla Ciebie.
Jest ona również adresowana do osób, które pracują z dziećmi. Tegoroczna edycja kampanii w szczególności skierowana jest do rodziców, opiekunów i wychowawców dzieci w wieku przedszkolnym.

Bycie rodzicem to najtrudniejsza z naszych życiowych ról, a wychowanie to bardzo odpowiedzialne zadanie. Jako rodzice i wychowawcy poszukujemy pomysłów jak reagować, żeby stworzyć dziecku jak najlepsze warunki rozwoju – jak przygotować je do zadań, które niesie życie a jednocześnie sprawić, aby było szczęśliwe. Dlatego zapraszamy Cię do skorzystania ze spotkań i materiałów, które będziemy propagować w ramach kampanii. Mamy nadzieję, że będą Ci one pomocne w budowaniu bezpiecznej i wzmacniającej relacji ze swoim dzieckiem lub wychowankiem.

Zależy nam aby wszyscy dorośli chronili dzieci, dbali o ich bezpieczeństwo i rozwój. Dzieci wychowywane w poczuciu szacunku i troski wyrastają na dojrzałych dorosłych, którzy dobrze radzą sobie w życiu. Zależy nam aby rodzice i wychowawcy wiedzieli jak wspierać dzieci i co robić gdy występują trudności.

Co proponujemy?

Materiały informacyjno-edukacyjne

 • posty informacyjno-edukacyjne na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych na fanpage kampanii #WychowujeMadrzeiBezpiecznie,
 • ulotki oraz komiks edukacyjny dla rodziców pod hasłem „Masz wybór”,

Spotkania grupowe kształtujące umiejętności rodzicielskie

 • warsztaty dla rodziców (realizowane w Ośrodku)
  • warsztaty umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców”
  • warsztaty dla rodziców w sytuacji konfliktu okołorozstaniowego
  • warsztaty radzenia sobie ze złością w modelu TZA
  • trening Family Connections (dla rodziców dzieci ze szczególnymi trudnościami)
 • piknik profilaktyczny dla rodzin z dziećmi;

Indywidualne poradnictwo specjalistyczne dla dorosłych;

Indywidualne poradnictwo specjalistyczne dla dzieci;

Szkolenia specjalistyczne wzmacniające kompetencje kadry przedszkolnej w zakresie pracy z rodzicami:

 • warsztaty na temat potrzeb dzieci i komunikacji pomiędzy rodzicami a dziećmi, tzw. „Wstęp do Szkoły dla Rodziców”;
 • warsztaty na temat pracy z rodzicami w konflikcie,
 • warsztaty na temat uzależnień behawioralnych,
 • warsztaty na temat pracy z zachowaniami trudnymi z wykorzystaniem technik Stosowanej Analizy Zachowania.

Kto? Gdzie? Kiedy?

Działania kampanii będą realizowane:

 • w przedszkolach publicznych Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy,
 • w Ośrodku Pomocy Społecznej,
 • w mediach internetowych http://bemowo.um.warszawa.pl/waw/opsbemowo oraz profilu FB.

Realizatorami Kampanii są specjaliści OPS Bemowo.

Przewidujemy, że działania rozpoczną się w maju 2024 roku. Informację o terminach poszczególnych propozycji będziemy upowszechniać za pośrednictwem przedszkoli i mediów internetowych.

Jak się zapisać?

Jeśli jesteś rodzicem dziecka uczęszczającego do przedszkola – oferta dla Ciebie będzie w Ośrodku Pomocy Społecznej i przedszkolu, do którego uczęszcza Twoje dziecko, Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku przedszkolnym, które nie uczęszcza do przedszkola – oferta dla Ciebie będzie w Ośrodku Pomocy Społecznej, Jeśli jesteś wychowawcą przedszkolnym – oferta szkoleniowa dla Ciebie będzie w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Co możesz zyskać?

Jeżeli jesteś rodzicem, dzięki działaniom Kampanii będziesz lepiej rozumieć swoje dziecko, będziesz mieć większy wybór własnych zachowań wobec dziecka, będziesz świadomy jak Twoje reakcje wpływają na dziecko. To wszystko może przyczynić się do tego abyś czuł się spełnionym i mądrym rodzicem a Twoje dziecko było szczęśliwsze i lepiej przygotowane do dalszej drogi życiowej. Jeżeli jesteś wychowawcą dodatkowo zyskasz zachętę i umiejętności do prowadzenia wartościowych rozmów z rodzicami dzieci, które są pod Twoją opieką a także uzyskasz wsparcie w rozwiązywaniu trudnych sytuacji, które mogą dotykać dzieci i ich rodziny.

Kontakt

W sprawie projektu możesz kontaktować się z nami pod nr telefonu 22 48-71-341, 22 48-71-342.