null

Wolontariat na Bemowie – edycja 2024

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jeśli masz ochotę podzielić się swoim czasem i umiejętnościami z osobami, którym potrzebne jest wsparcie zachęcamy abyś został Wolontariuszem w naszym Ośrodku. Jeżeli jesteś osobą, która potrzebuje wsparcia innej osoby i mieszkasz na Bemowie to zapraszamy do kontaktu z nami. Jeżeli Twoja potrzeba będzie mogła być zrealizowana przy wsparciu Wolontariusza, skierujemy do Ciebie odpowiednią osobę. W sytuacjach, w których wskazany będzie inny rodzaj pomocy, zaproponujemy stosowne wsparcie.

Wolontariat jest cenną, uzupełniającą formą wsparcia systemu pomocy społecznej. Oprócz dawania potrzebnej pomocy to także doskonała forma spędzania wolnego czasu. Wolontariat to również zbieranie doświadczenia zarówno życiowego jak i zawodowego. Wszystko zależy w co chciałbyś się zaangażować.

Z naszej perspektywy ważne jest aby integrować mieszkańców Bemowa i budować pomoc sąsiedzką. Chcemy docierać do osób samotnych, przeżywających kryzysy życiowe, obciążonych chorobami lub trudną sytuacją bytową. Dzięki współpracy z wolontariuszami możemy zaoferować mieszkańcom pomoc bardziej kompleksową.

Z Twojej perspektywy może to być dzielenie się tym, co jest wartościowe: czasem, uwagą, umiejętnościami. Pomaganie wspiera tych co tego potrzebują i buduje tych co wsparcia udzielają.

Co proponujemy?

  • porozumienia wolontariackie,
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • zaświadczenie o odbyciu wolontariatu,
  • wsparcie merytoryczne i opieka koordynatora wolontariatu,
    spotkania integracyjne,
  • bilety do kina na wspólne wyjście wolontariusza i osoby, której pomaga.

Kto? Gdzie? Kiedy?

Wolontariat jest realizowany na terenie Bemowa. Staramy się łączyć wolontariusza i osobę potrzebującą pomocy w taki sposób, aby mieszkali możliwie najbliżej od siebie. Okazuje się, że kiedy wolontariusz i osoba otrzymująca wsparcie mieszkają na tym samym osiedlu to pozytywnie wpływa na ich relacje.

Realizatorami projektu są pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

Projekt realizowany jest w tybie ciągłym w rocznych edycjach. Informacje o okolicznościowych inicjatywach ogłaszamy w mediach.

Jak się zapisać?

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą poczty e-mail.

Co możesz zyskać?

Bycie wolontariuszem to przygoda życia. Zebrane doświadczenia, uczestnictwo w realnej pomocy drugiemu człowiekowi oraz wiele okazji do wzruszeń to najważniejsze zyski osobiste z wolontariatu.

Kontakt

W sprawie projektu możesz kontaktować się z nami pod nr tel. 512-698-711, wysłać email na adres wolontariat@opsbemowo.waw.pl lub skorzystać z miejskiego portalu www.ochotnicy.waw.pl