null

Aktywność lokalna

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jeśli jesteś mieszkańcem Dzielnicy Bemowo masz szansę być zarówno odbiorcą jak i współtwórcą działań na rzecz rozwoju społeczności lokalnej realizowanych przez Ośrodek. Jeśli chcesz rozwijać swoje pasje, spędzać twórczo czas lub działać na rzecz wspólnoty sąsiedzkiej możesz odwiedzić Miejsce Aktywności Lokalnej – Dom Sąsiedzki „Nad Stawem”. Jeśli potrzebujesz wiedzy lub nowego spojrzenia na problemy, które dotykają wielu z nas, możesz skorzystać z oferty pomocowej, w tym kampanii społecznych.

Aktywność na rzecz społeczności lokalnej prowadzimy w różnych formach:

  • Miejsce Aktywności Lokalnej – Dom Sąsiedzki „Nad Stawem” (ul. Gen. T. Pełczyńskiego 30B),
  • Współpraca z instytucjami i organizacjami pozarządowymi.

Miejsce Aktywności Lokalnej – Dom Sąsiedzki Nad Stawem

ul. gen. Tadeusza Pełczyńskiego 30B

22 48-71-348, 723-245-116
e-mail: MAL@opsbemowo.waw.pl

Jest to miejsce, którego przestrzeń oddajemy mieszkańcom Osiedla przy ul. gen. Tadeusza Pełczyńskiego. W odpowiedzi na potrzeby społeczności lokalnej organizujemy tutaj zajęcia kulturalne, liczne warsztaty edukacyjne i rozwijające umiejętności a także wydarzenia integrujące wspólnotę sąsiedzką. Tutaj możesz przyjść, porozmawiać, spotkać się z w gronie sąsiedzkim, wziąć udział w zajęciach, które Cię interesują, zaproponować własny rodzaj aktywności. Dom Sąsiedzki to miejsce otwarte dla wszystkich. Cenimy chęć dzielenia się wiedzą, talentami, uśmiechem i gotowością bycia z ludźmi. Zależy nam aby mieszkańcy osiedla poznawali się i potrafili spędzać ze sobą czas. Chcemy, aby lepiej się Wam mieszkało. Zachęcamy do śledzenia aktualnych wydarzeń w Domu Sąsiedzkim na fanpage https://www.facebook.com/DomSasiedzkiNadStawem/

Współpraca z instytucjami i organizacjami pozarządowymi

22 48-71-378

Na bieżąco współpracujemy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi oraz prowadzonymi przez nie wyspecjalizowanymi placówkami w zakresie pomocy mieszkańcom Dzielnicy. Prowadzimy bazę danych podmiotów działających w obszarze pomocy społecznej, kierujemy osoby potrzebujące do projektów realizowanych przez instytucje i organizacje na terenie Dzielnicy i m.st. Warszawy. Na forum Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego przedstawiamy potrzeby społeczne mieszkańców i inspirujemy do budowania oferty wsparcia adekwatnej do potrzeb Dzielnicy.