Integracyjne zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP

Zdjęcie przedstawiające sztabke złota.

W ramach projektu integracyjnego skierowanego do obywateli Ukrainy startujemy z wycieczkami do ciekawych miejsc Warszawy.
Celem takiej inicjatywy jest pokazanie rodzinom ukraińskiego pochodzenia polskiej historii i sztuki, poszerzenie kontaktów między mieszkańcami dzielnicy, zmniejszenie poczucia wyobcowania Ukrainek i Ukraińców w Polsce, stworzenie przestrzeni do wzajemnego dzielenia się kulturą i tradycjami.

Naszym pierwszym punktem na turystycznym i integracyjnym jest Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego. To jest niesamowite miejsce, w którym każdy będzie miał możliwość dotknąć sztabkę złota wartą ponad 2 000 000 zł, zapoznać się z historią pieniądza, dowiedzieć sie jak rozpoznać fałszywe banknoty, zwiedzić skarbiec, zajrzeć do wnętrza bankomatu, wydrukować pieniądze z własnym imieniem, poznać procedury i technologie druku polskich banknotów oraz złowić fortunę.

Po muzeum oprowadzać będzie nas przewodnik.

Udział bezpłatny.

Więcej informacji o muzeum znajdziecie pod adresem: https://www.cpnbp.pl.

Obowiązują zapisy. Zgłosić się można pod numerem: 780-703-869 (język polski, ukraiński).

Termin i miejsce:

• 27.04.2024 (sobota), godz. 16:00
  • Na wszystkich wcześniej zgłoszonych czekamy przy ul. Świętokrzyskiej 11/21.

Wydarzenie zorganizowane jest w ramach projektu
od Niepewności do Umiejętności,
przygotowanego i realizowanego przez OPS Bemowo.

Інтеграційна екскурсія до Центру Грошей НБР

В рамках інтеграційного проекту для громадян України, ми розпочинаємо цикл екскурсій до цікавих місць Варшави.

Метою такої ініціативи є показати родинам українського походження польську історію та мистецтво, розширити контакти між мешканцями Бемова, зменшити відчуття відчуженості українців у Польщі та створити простір для взаємного обміну культурою та традиціями.

Першим місцем на нашому туристичному та інтегаційному шляху буде Центр Грошей Національного Банку Польщі. Це дивовижне місце, де Ви матимете можливість доторкнутися до справжнього золотого злитка вартістю понад 2 000 000 злотих, дізнаєтесь про історію грошей, побачите банкноти з усього світу, відвідаєте банківський сейф, зазирнете всередину банкомату, надрукуєте гроші зі своїм іменем, ознайомитесь з процедурою та технологіями друку грошей і зможете зловити удачу.

Участь безкоштовна.

По музею нас проведе екскурсовод.

Більше інформації про музей знайдете за посиланням: https://www.cpnbp.pl.

Участь в екскурсії можлива після попереднього запису.

Запис проводиться за номером: 780-703-869 (польською, українською мовою).

Час і місце зустрічі:

• 27.04.2024 (субота) о 16:00 год.
  • Чекаємо на усіх, хто попередньо зареєструється за адресою: Świętokrzyska 11/21.

Екскурсії проводяться в рамках проекту
od Niepewności do Umiejętności,
який реалізує OPS Bemowo.