Kultura

Dbając o rozwój społeczności lokalnej, Rada i Zarząd Dzielnicy Bemowo, dba o przybliżenie Mieszkańcom Dzielnicy wydarzeń kulturalnych, organizując wydarzenia odpowiadające potrzebom i gustom wszystkich grup wiekowych mieszkańców. W sezonie letnim spotykamy się w Amfiteatrze w Parku Górczewska, w sezonie jesienno-zimowym w salach koncertowych na terenie Dzielnicy.

Organizujemy duże i kameralne koncerty muzyczne muzyki klasycznej i popularnej, zapraszamy artystów scen stołecznych, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Przybliżamy ofertę stołecznych teatrów, organizujemy wydarzenia okolicznościowe, rocznicowe,  a także imprezy interaktywne, tradycyjne w formie, a również awangardowe, np. „Teatr Piasku” czy multimedialny musical dla dzieci  „Tajemnice Nocnego Tramwaju”.

Oprócz nowoczesnej sceny w Amfiteatrze Bemowo w Parku Górczewska, dysponujemy salą koncertową w Bemowskim Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 201. Dzięki współpracy z Wojskową Akademią Techniczną, organizujemy koncerty w sali widowiskowo – kinowej Klubu WAT przy ul. Kaliskiego 25A, a także na scenie Teatru Bemowo, przy ul. Generała Pełczyńskiego 32. Przy okazji wydarzeń świątecznych, gościmy w świątyniach bemowskich.

Zdjęcie przedstawia grupę osób bawiących się podczas bemowskich potańcówek na deskach Amfiteatru Bemowo

 

Dzięki współpracy ze społecznościami lokalnymi, organizacjami pozarządowymi i samorządowymi, zapraszamy mieszkańców na interesujące prelekcje, wykłady, warsztaty czy ciekawe pokazy i wernisaże sztuk plastycznych. Efektem finansowanych przez Dzielnicę warsztatów gitarowych Igora Wardaka jest powstanie młodzieżowej Warsaw Guitar Orchestra, która koncertuje nie tylko na Bemowie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też rodzinne warsztaty świąteczne czy etnograficzne.

Koncerty na Bemowie są okazją do spotkania z największymi artystami. Bemowo odwiedziły już takie gwiazdy jak Agnieszka Chylińska, Cleo, Ania Dąbrowska, „Warsaw Imressione Orchestra” zagrała pod batutą Macieja Niesiołowskiego, gościliśmy Zespół Wilki, Mazowsze. Na stałe wpisały się już cykliczne występy Bemowskiej Sceny Kabaretowej Marka Majewskiego.

Zdjęcie przedstawia artystkę - Agnieszkę Chylińską podczas koncertu w Amfiteatrze Bemowo.

 

Na co dzień przybliżamy mieszkańcom warszawskie sceny kameralne zapraszając Państwa do bemowskich sal na spektakle Teatru Capitol czy Roma, a ostatnio na multimedialny Teatr Piasku.

W poprzednich latach koncertowali na bemowskich scenach klasycy sceny polskiej, m.in.: Irena Santor, Zbigniew Wodecki, Orkiestra Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego, Mela Koteluk, Natalia Niemen, Ryszard Rynkowski i wielu innych.

Planując ofertę kulturalną dla mieszkańców dzielnicy Bemowo bierzemy pod uwagę różnorodność, wysoki poziom wykonawców oraz zgłaszane przez Państwa potrzeby.