Back to school rozpoczyna Dni Bemowa 2021

04.09.2021 12:00 - 04.09.2021 20:00
Na jasnym tle duży napis Back to school. Obok sylwetki Kasi Kowalskiej i Baranovskiego.
Autor: Ł. Szczepaniak

Koniec wakacji i trzeba wrócić do szkoły? Spokojnie, to jeszcze nie jest koniec świata! Tym bardziej, że przygotowaliśmy dla Was super wydarzenie.

Impreza Back to school to piknik plenerowy dla dzieci i dorosłych, na który zapraszamy już 4 września od godziny 12 w Parku Górczewska. Mało? To na osłodę rozpoczęcia roku szkolnego przyjdźcie na koncert Baranovskiego, który rozpocznie występ o godzinie 17 w Amfiteatrze Bemowo. Na zakończenie pierwszego z Dni Bemowa 2021 zagra dla nas Kasia Kowalska.

W ramach pikniku prozdrowotnego pn „ Back to school” odbędą się liczne atrakcje dla najmłodszych i starszych mieszkańców naszej Dzielnicy. Na uczestników pikniku czekać będzie darmowa wata cukrowa i popcorn oraz dmuchane zabawki pneumatyczne takie jak dmuchany labirynt, zjeżdżalnia czy tor przeszkód. Przewidziani są  animatorzy na szczudłach oraz eurobungee.

Czas dzieciom będą umilać również warsztaty plastyczne dotyczące zdrowego odżywiania poprowadzone przez seniorki i opiekuna Klub Bemowskiego Seniora.

Mamy nadzieje, że w tym dniu uśmiechu na twarzach najmłodszych nie zabraknie.

Swoją obecność potwierdziły organizacje, które działają na terenie Dzielnicy Bemowo takie jak: Biblioteka Publiczna, Ośrodek Pomocy Społecznej, Straż Pożarna, Policja oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

Rówieśnicy będą mogli uczestniczyć w zajęciach poprowadzonych przez funkcjonariuszy Policji pt. „Miasteczko ruchu drogowego” przegotowując dzieci i młodzież do egzaminu na kartę rowerową.

Podczas wydarzenia chętni będą mogli uczestniczyć w pokazie Straży Pożarnej z udziałem jednostki ratowniczo- gaśniczej polegającym na budowaniu ogromnej wieży ze skrzynek. 

Osoby które jeszcze nie dokonały samo spisu będą mogły wykonać to na stanowisku Głównego Urzędu Statystycznego, który przygotuje trzy stanowiska spisowe oraz kącik dla dzieci.

Dodatkowo przy stoisku Mazowieckiego OW NFZ będzie można uzyskać informacje na temat programu pilotażowego "Profilaktyka 40 PLUS", będą również wydawane Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz będzie możliwość potwierdzenia profilu zaufanego.

W ramach Programu profilaktyki raka piersi realizowanego w trybie mobilnym uczestniczki pikniku będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne.

Tego dnia będzie podstawiony również mobilny Punkt Pobrań, gdzie będzie możliwość zmierzenia poziomu glukozy gleukometrem, pomiaru ciśnienia oraz wagi.

Dla chętnych pacjentów pełnoletnich personel pielęgniarski wykona pobranie krwi pod kątem poziomu przeciwciał wirusa HCV oraz profilaktyki zapalenia wątroby WZW typu C.

W tym dniu Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo- Włochy poprowadzi mobilny punkt szczepień,  w którym będą wykonywane szczepienia jednodawkowe przeciw Covid-19.

Piknik odbędzie się w godzinach 12:00-17.00.

STREFA REKREACYJNA:

Pokazy i występy dla dzieci i dorosłych zgodnie z poniższych harmonogramem:

13.30 – Total Cardio zajęcia fitness dla dorosłych- Total Fitness

14.00 – zajęcia pierwszej pomocy w formie zabawy- Twój Ratownik

15.00 – pokaz cheerleadingu dla najmłodszych- CHEER ANGELS

15.10 – taniec z elementami akrobatyki- Yuldance

15.40 – zajęcia pierwszej pomocy w formie zabawy- Twój Ratownik

16.00 – taniec dla dzieci- Cool Kids

16.30 – pokaz tańca oraz zajęcia taneczne dla dzieci i dorosłych- Soul&Base

Wstęp na wydarzenie i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Zapraszamy wspólnie z artystami!

Plakat zatytułowany "Back to school". Na jasnym tle umieszczone sylwetki artystów Kasi Kowalskiej oraz Baranovskiego. W lewym górnym rogu znajduje się logo Dni Bemowa. W lewym dolnym rogu loga Zakochaj się w Warszawie oraz Bemowskiego Centrum Kultury.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Plakat zawierający informacje o pikniku prozdrowotnym podczas wydarzenia Back to school

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.