„Choinka pod Choinkę” i koncert Sławka Uniatowskiego na Bemowie

Pachnące lasem choinki, aromatyczne potrawy wigilijne, rękodzieło artystyczne i świąteczny koncert Sławka Uniatowskiego… czyli finał akcji „Choinka pod Choinkę” na Bemowie!

Kochacie świąteczny nastrój? Tegoroczny grudzień na Bemowie będziemy obchodzić w magicznym, gwiazdkowym klimacie. W dniach 17–19 grudnia zaprosimy Was na Bemowski Festiwal Bożonarodzeniowy zwieńczony wyjątkowym wydarzeniem muzycznym.

Bigos wigilijny, barszcz z uszkami, pyzy, a może oscypki? Na rozgrzanie pachnąca goździkami herbata zimowa. Na osłodę tradycyjna chałwa, jadalne kasztany i świąteczne wypieki. Zwiedzimy także kulinarne zakątki różnych stron świata, serwując Wam m.in. węgierskie langosze, kołacze, pierożki tybetańskie czy też kuchnię orientalną. Będzie to prawdziwa uczta dla podniebienia!

W sobotę, 18 grudnia, Park Górczewska zamieni się w kiermasz rękodzieła artystycznego, na którym znajdziecie przepiękną ceramikę, ręcznie robione ozdoby świąteczne, góralskie pamiątki i inne, niepowtarzalne wyroby folkowo-ludowe. Partnerem wydarzenia będzie Bemowskie Centrum Kultury. Tradycyjnie już przygotujemy dla Was 1000 świątecznych drzewek w ramach akcji „Choinka pod Choinkę” na Bemowie. Zgłoszenia za pomocą formularza internetowego będziemy przyjmować w dniach 6–8 grudnia, wyniki ogłosimy 13 i 14 grudnia. 18 grudnia szczęśliwcy będą mogli odebrać z Parku Górczewska jodłę kaukaską ciętą lub świerk w donicy. Może to właśnie Twój dom upiększy bemowska choinka? Drobne upominki tego dnia będzie rozdawał Święty Mikołaj! Brodaty gość z dalekiej Północy chętnie zapozuje też do pamiątkowego zdjęcia w świątecznej scenerii.

Również w sobotę o godz. 16:15 zaprosimy Was do amfiteatru na wspólne kolędowanie z Chórem Mam na Bemowie! Następnie o godz. 17:00 na deskach Amfiteatru Bemowo wystąpi znakomity wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista Sławek Uniatowski. Jego ciepła, barytonowa barwa głosu oraz bożonarodzeniowy repertuar w wyjątkowych aranżacjach wprowadzą słuchaczy w niepowtarzalny klimat świąt. Artysta zabierze Was w liryczną podróż z klasykami polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Usłyszycie nowe brzmienia przebojów Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Piotra Szczepanika, George’a Michaela i Franka Sinatry. Nie zabraknie oczywiście autorskich utworów Sławka. Koncerty Uniatowskiego to za każdym razem silne emocje, niezwykła charyzma i niezapomniane wrażenia estetyczne. Przekonajcie się sami!

Jakie będą tegoroczne święta na Bemowie? Liryczne, pachnące, z nutką nostalgii i potężną dawką pozytywnej energii! Have yourself a Merry little Christmas!