Zmiana organizacji ruchu na budowie metra

W środę, 10 czerwca, ok. godz. 22.00 wykonawca bemowskiego odcinka metra wprowadzi zmiany w ruchu na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej. Wschodnia jezdnia ul. Powstańców Śląskich zostanie wyłączona z ruchu na wysokości Urzędu Dzielnicy Bemowo, a ruch w kierunku Bielan zostanie przełożony na tymczasową jezdnię, która łukiem ominie plac budowy. Zachowana zostanie możliwość skrętu w ul. Górczewską w obydwu kierunkach. Wprowadzony zostanie natomiast zakaz skrętu w lewo z ul. Górczewskiej (jadąc od centrum) w ul. Powstańców Śląskich – nie będzie on dotyczył autobusów Warszawski Transport Publiczny. Wzdłuż jezdni wybudowany został chodnik. Po północnej stronie skrzyżowania, obok przejścia dla pieszych, utrzymany będzie przejazd dla rowerzystów. Taka organizacja ruchu umożliwi budowniczym metra rozpoczęcie prac na środku skrzyżowania.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Dodatkowo na stronie Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.