null

Zatrudnienie dla medyków z Ukrainy w Polsce

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plakat informacyjny. Zatrudnienie dla lekarzy z Ukrainy w Polsce.
Autor: Ł. Szczeoaniak

Personel medyczny z Ukrainy, dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia, uzyska komplet informacji na temat zasad zatrudnienia w Polsce.

Informacji w przedmiotowym temacie udziela infolinia NFZ. Od 21 marca 2022 roku konsultanci infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia pod nr tel: 800 190 590, informują personel medyczny z Ukrainy o zasadach zatrudnienia w polskich placówkach. Komunikacja odbywa się w językach ukraińskim i polskim. Infolinia NFZ jest bezpłatna i jest czynna przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Personel medyczny z Ukrainy, dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia, uzyska komplet informacji na temat zasad zatrudnienia w Polsce. Konsultant krok po kroku poinstruuje medyka z Ukrainy, jak może podjąć zatrudnienie w placówce leczniczej, zgodnie ze swoimi kwalifikacjami:

  • lekarza/lekarza dentystę z Ukrainy (bez lub z tytułem lekarza specjalisty/lekarza dentysty specjalisty uzyskanym poza UE)
  • pielęgniarkę/położną z Ukrainy.

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/praca-dla-medykow-z-ukrainy-w-polsce-informacji-udziela-infolinia-nfz,8165.html