null

Wyniki ocen projektów Budżetu Obywatelskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Poznaliśmy projekty dopuszczone do głosowania w budżecie obywatelskim

  

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy Bemowa zgłosili 87 pomysłów. Właśnie zakończyła się ocena tych propozycji. Do głosowania zostało dopuszczonych 48 projektów co stanowi 55% łącznej liczby wniosków. 

Jak ocenialiśmy projekty?

Sprawdzaliśmy możliwość realizacji zgłoszonych propozycji, a ocena składała się z dwóch etapów:

-  oceny formalnej (sprawdzenie kompletności dokumentów i poprawności ich złożenia);

- oceny merytorycznej (sprawdzenie m.in. zgodności z obowiązującymi przepisami, możliwości realizacji pomysłu we wskazanej lokalizacji i w ciągu jednego roku, dostępności projektu dla innych mieszkańców).

Autorzy projektów, których propozycje zostały negatywnie ocenione, mogli jeszcze odwołać się od wyniku oceny. Na Bemowie wpłynęło 11 odwołań, które rozpatrywane były do 14 sierpnia. W wyniku ponownej oceny jeden z nich został rozpatrzony pozytywnie.

Wyniki oceny wszystkich projektów zgłoszonych w tej edycji są dostępne na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl

 

Co dalej?

Tegoroczne głosowanie potrwa od 1 do 15 września. Mieszkańcy będą mogli zagłosować na maksymalnie 15 projektów na poziomie dzielnicowym w jednej wybranej dzielnicy oraz na 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim. Wyniki głosowania poznamy 30 września. Realizacja wybranych przez mieszkańców projektów rozpocznie się w 2021 r.

Realizacja budżetu obywatelskiego w Warszawie wynika z zapisów ustawy o samorządzie gminnym. W bieżącej edycji budżetu obywatelskiego na realizację projektów mieszkańców na Bemowie przeznaczono 3 989 345 zł.

 

Lista projektów dopuszczonych do głosowania:

Projekty dopuszczone na Bemowie