Wyniki konkursu plastycznego „Ciekawe Ferie na Bemowie”

Praca graficzna przedstawiająca kucyka Pony z zaplecionym, grubym warkoczem i przewieszoną przez tułów torebką w Lesie.
Autor: Weronika

W piątek, 18 lutego odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Ciekawe Ferie na Bemowie” organizowanego przez Wydział Kultury.

Chcieliśmy zachęcić dzieci i młodzież do podzielenia się swoimi aktywnościami w miejscu zamieszkania i udało się – uczestnicy konkursu stali się dla nas przewodnikami po zimowym Bemowie. Okazało się, że numerem jeden ferii zimowych było nie tylko boisko i lodowisko, ale także ciekawe zajęcia online, zorganizowane warsztaty plastyczne i domowe zabawy. Dowiedzieliśmy się, gdzie można wybrać się na rodzinną wycieczkę i poznaliśmy ciekawą grę terenową #kamienieWarszawa. Mamy również rekordzistę w zwiedzaniu warszawskich muzeów i placówek kultury. Różnorodność waszych aktywności bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Jakub Gręziak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo wręczył nagrody lauretom w kategoriach:

Aktywność fizyczna:

• Miejsce I: Tymon Zyśk – zimowy trening piłki nożnej;
  • Wyróżnienia: Julian Bojakowski – wyprawa z przyjaciółmi na lodowisko; Nikola Siwińska – rodzinna wyprawa na lodowisko;

Prace Plastyczne:

• Miejsce I: Jan Myszkiewicz – Cartoon Dodge Challenger i wyróżnienie dla Mamy za interesujący i wyczerpujący opis;
  • Wyróżnienia: Kaja Karcz – obraz akryl „Wrzechświat”; Weronika Tymkiewicz – grafika komputerowa „Podróżnik w zaczarowanym lesie”; Ignacy Kalaman – rysunek „Dinozaur”;

Ciekawe hobby:

• Wyróżnienie: Krzysztof Kalaman –  fotografia lotnicza – Boeing 777;

Globtroterzy:

• Dwie równorzędne Pierwsze Nagrody: Hanna Chmielewska – Gra terenowa #kamieniewarszawa; Paweł Ślesicki – Spacer po warszawskich muzeach;

Ferie online i w terenie:

• Miejsce I:  Anastazja Marzanowicz – Ruchoma figurka 3D przedstawiająca autorkę na lodowisku;
  • Wyróżnienia: Iga Wróbel – Zentanglowy inicjał I (zajęcia online); Antoni Zabielski – Rodzina tropi łosia na Łosiowych Błotach.

Już niedługo ogłosimy konkurs Wielkanocny, a tymczasem wszystkim uczestnikom i zwycięzcom, gratulujemy. WKU

Kolaż ze zdjęć i prac uczestników konkursu. Zdjęcia dzieci i rodzin spędzających aktywnie czas, fotografia sikorki, kolorowych kamieni, samolotu i wystawy w muzeum i wejścia do Muzeum Narodowego. Prace plastyczne: samochód z kartonu, dinozaur, ozdobny talerz, rysunek pokazujący dzieci na Łosiowych Błotach, ołówkowy rysunek kwiatów i graficzny kucyk Pony oraz różowo czarna abstrakcja.
Zdjęcie zbiorowe laureatów konkursu plastycznego z rodzicami i Jakub Gręziak, Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Bemowo na tle ścianki Dzielnicy Bemowo.