Wyniki konkursu „Wiosenno-Świąteczne Aktywności”

Praca konkursowa. Dekoracja świąteczna. Kura zrobiona ze słomy.
Autor: Łukasz Sieradzki

Znamy wyniki fotograficzno-plastycznego konkursu.

26 kwietnia 2022 r., w Urzędzie Dzielnicy Bemowo odbyło się wręczenie nagród w Konkursie Wielkanocnym organizowanym przez bemowski Wydział Kultury pt. „Wiosenno-Świąteczne Aktywności”. Jury, któremu przewodniczył Jakub Gręziak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo, podczas oceny brało pod uwagę: samodzielność, inwencję twórczą, oryginalność, a w ostatniej kategorii, także pracę zespołową. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej twórczości pomysłowych opisów. Cieszymy się, że w świątecznym czasie znaleźliście chwile, aby wspólnie przygotować fotograficzne i plastyczne dzieła.

Zwycięzcami Konkursu zostali:

W kategorii Dorośli

Miejsce I:

• Michał Piątek – dekoracja - pisanka z kolorowego sznurka na desce.

• Monika Tomaszewska – dekoracja z ceramiką i kwiatami;
  • Emilia Piątek – stroik ze świeżych roślin w koszyczku.

W kategorii Dzieci “Pisanka lub Koszyczek Wielkanocny” z powodu dużej konkurencji i wyrównanego poziomu przyznano cztery równorzędne Nagrody I:

• Cyryl Hafiz Amjid – pisanka wykonana tradycyjną techniką barwienia za pomocą parafiny i cebuli;
  • Zosia Ciechańska – pisanka wykonana techniką własną;
  • Jan Rozwandowicz – koszyczek z żywych kwiatów i własnoręcznie malowanych kurkumą pisanek;
  • Stanisław Sobkowiak – eko-pisanka z makulatury.

W kategorii Dzieci “Dekoracja Wiosenno -Świąteczna”:

Miejsce I:

• Piotr Gabański– figurka baranka wykonana techniką własną z makaronu,

Wyróżnienia:

• Łukasz Sieradzki- własnoręcznie wykonane figurki: jajko i kura z siana i innych materiałów naturalnych;
  • Jan Myszkiewicz – bezkosztowe świąteczne zające z tektury i muliny;
  • Mikołaj Kasperski - dekoracja świąteczna z własnoręcznym rysunkiem.

W kategorii Rodzina “Wspólna Dekoracja Świąteczna”:

Dwie Nagrody I:

• Urszula Popis z rodzicami – koszyczek upleciony przez tatę, z rzeżuchą zasianą przez mamę i wspólnie wykonanymi dekoracjami.
  • Zosia Grajper z Mamą Anną Bakun – dekoracja świąteczna z pisanką i zajączkiem wykonanymi przez Zosię.

Wyróżnienia:

• Anastazja i August Marzantowicz z rodzicami – rodzinna zagroda świąteczna z Anastazją i Augustem w roli dekoracji.
  • Szymon Lipowski z rodzicami – bogata i różnorodna dekoracja świąteczna wykonana własnoręcznie.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Laureaci konkursu artystycznego i Jakub Gręziak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo pozują wspólnie do pamiątkowego zdjęcia po rozdaniu nagród.
Praca konkursowa. Dekoracja świąteczna. Kura zrobiona ze słomy.
Fotografia małej zagrody z dekoracjami świątecznymi. Chłopiec w środku maluje pisankę, dziewczynka w kolorowej sukience i wianku na głowie trzyma pluszowe króliki.
Chłopiec trzyma w rękach koszyczek wielkanocny, w którym znajdują się pisani i żółte kurczaczki.