null

Wspierajmy instytucje kultury z Kartą Warszawiaka

Drukuj otwiera się w nowej karcie

 

Dla wszystkich mieszkańców, którzy posiadają Kartę Warszawiaka lub Kartę Młodego Warszawiaka, instytucje kultury przygotowały ofertę dostępną online. Zachęcamy do wsparcia stołecznych teatrów i muzeów oraz oglądania wystaw, koncertów i spektakli, bez wychodzenia z domu.

 

Drodzy mieszkańcy, razem wspierajmy kulturę i pomóżmy jej przetrwać w tak trudnym czasie. Pamiętajmy jak ważną rolę pełni ona w naszym codziennym życiu – apeluje Aldona Machnowska–Góra, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

 

Z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń sanitarnych działalność instytucji kultury została zawieszona, dlatego włączyły się one w akcję udostępniania wydarzeń w Internecie. Posiadacze Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka mogą wspierać instytucje kultury, które są partnerami programu i korzystać z ich oferty oraz uczestniczyć w wydarzeniach online. Program zapewnia szerszy dostęp do usług i towarów w formie ulg i preferencji dla osób, które mieszkają i płacą podatki w Warszawie.

Wydarzenia kulturalne udostępniane w Internecie przez warszawskie instytucje obejmują wystawy, różnorodne wykłady, wywiady z artystami, lekcje muzealne czy spektakle, a udział w większości z nich jest bezpłatny.

 

 

Aktualna oferta jest dostępna na stronie: karta.um.warszawa.pl/kultura