null

Warsztaty wokalne dla dorosłych

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy na całoroczne, bezpłatne warsztaty wokalne "Bemcanto" dla młodzieży i dorosłych mieszkańców Bemowa!  Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i czwartki w godz. 18:00-20:00 w sali koncertowej Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów, ul. Markiewicza 1. Start 8 lutego!

Zapisy: hbrmpriv@gmail.com

????"Bemcanto" to chóralne śpiewanie w miłym gronie, możliwe dzięki inicjatywie Wydziału Kultury Dzielnicy Bemowo. Od Mozarta po współczesnych kompozytorów, od muzyki religijnej po świecką, od poważnej po rozrywkową. Zajęcia w formie warsztatów przekształciły się w formację muzyczną, która doskonaliła swoje umiejętności w Urzędzie Dzielnicy Bemowo.

 

Kilka słów o sukcesach Bemcanto...

Warsztaty są kontynuacją zajęć realizowanych w latach 2010-2020. Bemcanto jest laureatem wielu festiwali muzycznych. Dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce w Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA w Ursusie oraz drugie miejsce w XIX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Śpiewajmy i grajmy Mu..." w Pruszkowie. Grupa wzięła także udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym "Śpiewamy Tobie, Wilno" na Litwie. Swoim śpiewem wielokrotnie uświetniła liczne ważne wydarzenia na Bemowie, m.in. Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" czy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na Boernerowie.

Chór wystąpił ponad stukrotnie (m.in. wspólnie z Ireną Santor, Ewą Bem, Anną Sroką-Hryń, Stanisławem Sojką, Ewą Blaszczyk, Melą Koteluk, Maciejem Maleńczukiem oraz dwukrotnie w programach TVP), zawsze godnie reprezentując Dzielnicę Bemowo – w kraju i zagranicą.