null

Warsztaty wokalne chóru Bemcanto

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie mikrofonu.
Autor: Ł. Szczepaniak

Chcecie rozwinąć swoje wokalne umiejętności w doskonałym towarzystwie? Zapraszamy na otwarte, edukacyjne warsztaty wokalne Chóru Bemcanto dla młodzieży i dorosłych.

Całoroczne wokalne warsztaty Chóru Bemcanto w formie stacjonarnej odbywać się będą od 6 lutego 2023r. dwa razy w tygodniu (poniedziałki, czwartki), z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w godz. 18.00 – 20.00, w sali koncertowej w Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów przy ul. Markiewicza 1 w Warszawie.

Otwarte edukacyjne warsztaty wokalne Chóru Bemcanto dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez p. Michała Habera to kontynuacja warsztatów realizowanych w latach 2010-2021. Bemcanto Jest laureatem wielu festiwali, m.in. dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce w Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA w Ursusie, drugie miejsce w XIX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Śpiewajmy i grajmy Mu..." w Pruszkowie.

Grupa wzięła także udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Śpiewamy Tobie, Wilno” na Litwie. Swoim śpiewem uświetniła wielokrotnie wiele ważnych wydarzeń na Bemowie, m.in. z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, czy wybuchu powstania warszawskiego na Boernerowie.

Chór wystąpił ponad 100 razy (m. in. wspólnie z Ireną Santor, Ewą Bem, Anną Sroką-Hryń czy Stanisławem Sojką oraz dwukrotnie w programach TVP), zawsze godnie reprezentując Dzielnicę Bemowo - w kraju i zagranicą. "Bemcanto" to chóralne śpiewanie w miłym gronie, możliwe dzięki inicjatywie Wydziału Kultury Dzielnicy Bemowo. Od Mozarta po współczesnych kompozytorów, od  muzyki religijnej po świecką, od poważnej po rozrywkową.

Zdjęcie mikrofonu.