Wydarzenie

null

Warsztaty Tworzenia Lasu W Słoiku

Drukuj otwiera się w nowej karcie
08.10.2022 11:00 - 08.10.2022 13:00
Plakat informacyjny. Las w słoiku. | Autor: WKU

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu warsztatów artystycznych dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Tym razem stworzymy własny ekosystem w szklanym naczyniu.

Dzieci potrzebują zdecydowanie kontaktu z naturą. Bliskość przyrody uspokaja i niweluje nadmiar bodźców, na które są wystawione każdego dnia. O ile to możliwe, warto zabierać najmłodszych na spacery do lasu lub parku... Można także zaprosić zieleń do własnego domu.

8 października o godz. 11.00 zapraszamy na warsztaty dla dzieci do Punktu Bibliotecznego, Spotykalnia – Biblioteka Sąsiedzka przy ul. Powstańców Śląskich 126.

Las w słoiku” to zajęcia, podczas których najmłodsi nauczą się, jak stworzyć swój własny mały ekosystem. Raz umieszczona w naczyniu roślinność nie potrzebuje więcej zabiegów pielęgnacyjnych – zamknięty obieg sprawia, że roślinki mają wystarczającą do życia ilość wilgoci. W trakcie warsztatów dzieci poznają poszczególne etapy pracy nad leśnym słoikiem i dowiedzą się wielu przydatnych informacji o ekologii. Tworzenie miniaturowego lasu nie tylko poszerza wiedzę na temat leśnej flory – jest także świetną okazją do rozwoju zdolności manualnych.

Zapisy na warsztaty do 2 października 2022 pod adresem: bemowo.zapisy@um.warszawa.pl.

Liczba miejsc ograniczona!