Wydarzenie

null

W zdrowym ciele zdrowy duch

Drukuj otwiera się w nowej karcie
08.12.2021 17:00 - 08.12.2021 20:00
Lokal Bemowskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Górczewska i ich rodzin oraz opiekunów "Nie jesteśmy sami", Doroszewskiego 11
Tekst: "W zdrowym ciele zdrowy duch"
Autor: WSR Bemowo

Integracyjne spotkania osób zdrowych z osobami z niepełnosprawnościami

"W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH to integracyjne spotkania osób zdrowych z osobami z niepełnosprawnościami. W ramach projektu przygotujemy trzy spotkania trwające po 3 godziny, które w swoim scenariuszu wykorzystują aktywność ruchową i budują poczucie przynależności oraz łączą oba środowiska. Naszymi odbiorcami będą dzieci młodzież i ich opiekunowie oraz osoby z niepełnosprawnościami a także ich opiekunowie mieszkający na terenie Dzielnicy Bemowo. Podczas naszych spotkań planujemy dwie strefy działania:

  • Pierwsza strefa to usprawnianie ogólnej sprawności i koordynacji całego ciała poprzez taniec rekreacyjny.
  • Druga strefa to gry planszowo-zręcznościowe, które to rozwijają motorykę małą oraz usprawniają koordynację wzrokowo ruchową, doskonalą zręczność i szybkość reakcji.

O grach planszowych mówi się że są swoistą jogą dla mózgu. Proponujemy następujące gry: YUNGA, KRZESŁA, DRABINY, BIERKI, TWISTER, WARCABY. Spotkania będą prowadzone przez 2 osoby, posiadające kwalifikację i doświadczenie w pracy z osobami z różnych środowisk społecznych.

 

Wstęp wolny!

Plakat zapraszający na wydarzenie pod tytułem "W zdrowym ciele zdrowym duch".

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.