null

V edycja programu - "Decydujesz, pomagamy"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną!

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Patronat nad programem objął Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

W regionie konkurują ze sobą: Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, Fundacja Niewidomych Żeglarzy Ślepa Kura, Fundacja „Jeden Muranów”.

 

Od 21 stycznia do 17 lutego klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

Projekty z Warszawy i okolicy, które rywalizują ze sobą to:

  • Fundacja Aktywnej Rehabilitacji

Celem fundacji jest stworzenie witryny internetowej, na której rodzice dzieci niepełnosprawnych znajdą kompendium wiedzy o tym, jak i gdzie szukać pomocy finansowej, prawnej, psychologicznej.  Ze strony dowiedzą się co, gdzie i jak załatwić aby uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności oraz gdzie udać się po szeroko rozumiane wsparcie.

  • Fundacja Niewidomych Żeglarzy Ślepa Kura

Wycieczka Niewidomych Żeglarzy to projekt aktywizacji osób z niepełnosprawnością wzroku dający szanse na przeżycie wielkiej przygody, jaką jest żeglarstwo morskie. Trasa przebiega:+A85:H107 z Warszawy do Gdyni. Każdy z uczestników będzie mógł poczuć się jak prawdziwy marynarz – zapozna się z pełnomorskim jachtem, zostanie przeszkolony i wcielony do załogi , aż w końcu stanie za sterem i poczuje wiatr w żaglach. Razem z innymi będzie mógł zmagać się z trudami żeglowania wzdłuż polskiego wybrzeża.

  • Fundacja „Jeden Muranów”

Ideą projektu są zajęcia, podczas których dzieci dowiedzą się, że ich popsute elektroniczne zabawki można odnowić i sprawić, że staną się jeszcze ciekawsze, niż były wcześniej. Efektem zajęć jest budowanie odpowiednich postaw konsumenckich, rozbudzanie kreatywności i uczenie umiejętności rozwiązywania problemów. Powstałe elektroniczne cudaki będą prezentowane po zajęciach w galerii stworków, które otrzymały drugie życie. Dzięki temu zasięg działania celów spotkania będzie jeszcze większy.

 

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

Razem możemy więcej!

Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i tym samym wspiera mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

 

 

Fundacja Tesco powstała z inicjatywy Tesco Polska w 2012 roku jako kolejny krok w rozwoju strategii zaangażowania społecznego i długofalowych działań charytatywnych realizowanych przez firmę Tesco. Celem działania Fundacji jest wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, ukierunkowanych na pomoc dzieciom i młodzieży oraz integracje i zaangażowanie na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnych. Fundacja realizuje programy pomocowe w obszarach związanych z pomocą społeczną, edukacją i ochroną zdrowia.
Za swoją działalność  została wyróżniona odznaką „Przyjaciel Dziecka” oraz tytułem „Filantrop Krakowa A.D. 2014” oraz medalem ”50 Lat dla Zdrowia Dzieci” Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
Więcej informacji:  www.fundacjatesco.pl

Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” powstała, aby rzetelnie i krytycznie opisywać wyzwania dotyczące życia społecznego w Polsce. Opracowuje i upowszechnia innowacyjne rozwiązania, które mogą pomóc sprostać tym wyzwaniom. Szuka ich, łącząc perspektywę badaczy-akademików i aktywistów społecznych oraz podejmując działania koncentrujące się na kluczowych zagadnieniach: rozwoju wspólnot lokalnych, innowacjach społecznych, wolontariacie oraz partycypacji obywatelskiej. Więcej informacji: www.stocznia.org.pl