Wydarzenie

null

Test Coopera dla wszystkich!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.05.2022 11:00 - 21.05.2022 16:00
Plakat informacyjny. W tle biegną ludzie na bieżni. Na dole loga organizatorów.
Autor: AZS Warszawa

Wystartował wiosenny „Test Coopera dla Wszystkich”. W ciągu ponad miesiąca biegacze będą mogli sprawdzić swoją formę na terenie czterech warszawskich dzielnic. Jednym z przystanków będzie Bemowo, gdzie szykuje się wielki powrót, bo akcja wraca po 12 latach przerwy.

Tym razem sprawdzian formy odbędzie się na bieżni przy Szkole Podstawowej nr 364 (ul. Andriollego 1). Udział jest darmowy, wystarczy tylko zgłosić się przez formularz na stronie i wybrać godzinę startu. Czekają pamiątkowe certyfikaty i koszulki. Start 21 maja o godzinie 10. Uczestnicy ruszać będą falami co 20 minut.

Podczas próby prowadzona będzie też akcja „Wybiegaj sprzęt sportowy dla swojej szkoły”. O zwycięstwie decyduje większa liczba osób, która pobiegnie na rzecz danej szkoły lub uczelni. Nagrodą jest bon o wartości 1500 zł na zakup sprzętu sportowego.

Sam test trwa tylko 12 minut i opracowany został przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera. Polega on na nieprzerwanym biegu lub marszu, a jego celem jest określenie maksymalnej wydolności. Kondycję fizyczną określa się w specjalnie opracowanych tabelach na podstawie przebytego dystansu, wieku, oraz płci. Przykładowo kobieta w wieku 20-29 lat pokonując 2200 m w ciągu 12 minut uzyskuje wynik dobry. Dla jej rówieśnika dolna granica dla takiego rezultatu wynosi 2400 m.

Do zobaczenia!

Strona główna: https://testcoopera.pl/

Plakat informacyjny. W tle biegną ludzie na bieżni. Na dole loga organizatorów.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.