Taksówki dla osób z niepełnosprawnościami

W ramach pilotażowej akcji m.st. Warszawy podpisało umowę na przewóz taksówkowy dla osób z niepełnosprawnościami, które nie muszą korzystać ze specjalistycznego transportu. Przewóz taksówkowy realizuje firma WAWA Taxi sp. z o.o.

Zlecenia przyjmowane są pod numerem telefonu (22) 333 4444 na hasło "Wawa Taxi bez barier".

Kto może korzystać z usług?

Z przejazdów taksówkami będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy z niepełnosprawnościami:

• posiadający ważne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym,
  • posiadający ważne orzeczenieo zaliczeniu do I lub II grupy inwalidzkiej,
  • oraz osoby posiadające orzeczenie o niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji wydane na podstawie ustawy o emeryturach i rentach
  • posiadający ważne orzeczenie równoznaczne do orzeczeń wymienionych powyżej

Opłaty za przejazd i warunki realizacji

Kursy będą realizowane w godz. 6:00-23:00 w dni powszednie oraz w niedziele i święta z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Zryczałtowana opłata za kurs wyniesie 15zł za przejazd w jedną stronę maksymalnie do 30km na terenie Warszawy oraz do 20km od granic miasta - pokrywamy pozostałą kwotę za przejechane kilometry. W przypadku kursu powyżej 30km na terenie miasta oraz 20km od jego granic, za każdy kolejny przejechany kilometr opłatę poniesie osoba korzystająca z przejazdu - wg. stawek taryfowych operatora.

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się na stronie warszawa19115.pl (Usługi przewozowe dla osób niepełnosprawnych) oraz na stronie: politykaspoleczna.um.warszawa.pl (taksówki dla osób z niepełnosprawnościami).