Sportowe sukcesy zawodników Kuma Judo

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie zawodników na turnieju w Bydgoszczy.
Autor: WSR

Za naszymi, bemowskimi judokami bardzo intensywny miesiąc. Ciężka praca się opłaciła i przyniosła wspaniałe rezultaty na zawodach! Zobaczcie podsumowanie osiągnięć zawodników Kuma Judo.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Młodziczek i Młodzików.

18 listopada w Rybniku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Młodziczek i Młodzików. Dwoje zawodników Kuma Judo: Ula Żóltowska oraz Franek Kowalczyk wywalczyło w nich brązowe medale. Ogromne gratulacje dla zawodników oraz Radka Koszczyńskiego, który jest Trenerem Kadry Wojewódzkiej Dziewcząt!

Turniej w Bydgoszczy.

25 listopada zawodnicy Kuma Judo walczyli na Turnieju w Bydgoszczy, gdzie zdobyli aż 26 medali!  Ponadto zajęli 1. miejsce w klasyfikacji medalowej.  W zawodach brały udział 33 kluby judo z całej Polski.

ZŁOTE medale wywalczyli: Anna Skiba, Aleksandra Grzelak, Maria Turant, Michał Wileński, Krzysztof Zeibel, Antoni Gumiński, Sebastian Sapiński, Stanisław Zimnica, Jan Śmigiera.

SREBRNE: Lila Karp, Zofia Kuśmierska, Maciej Owczarek, Krzysztof Kiser, Michał Bielecki, Szymon Cichocki, Franciszek Dmitruk, Bartosz Sochacki, Jakub Staniszewski, Mateusz Strzech.

BRĄZOWE: Barbara Budner, Szymon Bączek, Hanna Gzik, Antoni Jankowski, Kacper Kalinowski, Aleksandra Mozdyniewicz oraz Dawid Łata.

Występ na bydgoskich matach można zaliczyć do bardzo udanych! Gratulujemy wszystkim medalistom, pozostałym startującym oraz trenerom. Każdy z Was zasługuje na ogromne brawa!

Kuma Judo na 4. miejscu w klasyfikacji WOM.

Na stronie Warszawsko-Mazowieckiego Związku Judo ukazał się ranking Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Na 42 sklasyfikowane kluby judo Kuma Judo uplasował się na bardzo wysokie 4. miejsce - 124 punkty. Do klasyfikacji WOM brane są pod uwagę 4 turnieje: Mistrzostwa Warszawy Dzieci, Mistrzostwa Warszawy Młodzików, Mistrzostwa Warszawy Juniorów Młodszych oraz Mistrzostwa Warszawy Juniorów.

Kuma Judo z roku na rok się rozwija, a judocy z Bemowa odnoszą sukcesy w kraju oraz za granica. Takie wyniki pokazują ogromny potencjał Kuma Judo, który jest najsilniejszym klubem  judo w Dzielnicy. Liczy się nie tylko w Warszawie, ale także w Polsce!

Jest to zasługa zawodników, trenerów oraz pracowników klubu, ale również bardzo dobrej współpracy z Dzielnicą Bemowo.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!