Relacja z Pikniku Konstytucji 3 maja

Dzieci kolorują orła na kartkach.
Autor: WKU

W minioną środę, w 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, spotkaliśmy się na pikniku rodzinnym w Amfiteatrze Bemowo. Różnorodne atrakcje czekały zarówno na starszych, jak i młodszych uczestników wydarzenia.

Piknik rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem hymnu narodowego, a następnie kustosz Zamku Królewskiego w Warszawie opowiedział nam o słynnym obrazie Jana Matejki “Konstytucja 3 maja”. Dzieci brały udział w zabawach plastycznych, wojskowej musztrze oraz grze terenowej. Piknik uświetnił występ chóru męskiego "Cantores Minores", a na zakończenie wszyscy odtańczyliśmy poloneza.

Uczestników powitał Jakub Gręziak, Zastępca Burmistrza Bemowo.

Dziękujemy Wam za wspólne, radosne świętowanie!

Grupa dzieci stoi z biało-czerwonymi chorągiewkami na długich patyczkach i słucha mężczyzny w czerwonej kurce.
Jakub Gręziak zastępca burmistrza Bemowa stoi na scenie na tle obrazu Jana Matejki "Konstytucja 3 maja" obok elegancko ubrana kobieta.
Trzech mężczyzn w eleganckich strojach śpiewa na scenie. W tle duży obraz Jana Matejki.
Dzieci kolorują orła na kartkach.