Relacja z otwarcia „Bemowskiej Szopy”

Drewniany szyld z napisem Bemowska Szopa
Autor: Łukasz Szczepaniak

Dziś ruszył nowy, interesujący punkt na naszej mapie – „Bemowska Szopa”, czyli aktywna przestrzeń wspierania integracji lokalnej przy ul. Dźwigowej 51.

W otwarciu uczestniczyli Mariusz Wajszczak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo, oraz Radne Dzielnicy Bemowo: Magdalena Gogol, Ewa Przychodzień-Schmidt, a także pomysłodawczyni bemowskiego projektu Aneta Nowolecka.

Idea znana na całym świecie, w samej Warszawie istnieją już podobne obiekty pod nazwą „Męska Szopa”. Serdecznie zapraszamy do wspólnych działań, szczególnie seniorów. W założeniu będzie to miejsce dające szansę przekazania wiedzy o stolarce i ginących, rękodzielniczych możliwościach rzemiosła.

Bemowska Szopa to przestronny, wygodny warsztat wyposażony w markowy sprzęt oraz cały zespół narzędzi. Mamy do dyspozycji m.in. pilarki, wyrzynarki, szlifierki, frezarkę górnowrzecionową, zszywacze do drewna oraz narzędzia ręczne. Każdy uczestnik może umówić się na samodzielne działania lub wziąć udział w organizowanych cyklicznie warsztatach. Dysponujemy przestrzenią, w której można coś naprawić albo zbudować od podstaw wg własnego pomysłu.

Bemowo od lat wspiera kreatywną i zintegrowaną społeczność. Wspólne, lokalne działania robią się coraz popularniejsze, a w świadomości ważne stają się koncepty recyclingu i przerabiania trwałych, choć może już niemodnych mebli. Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom.

Drewniany szyld z napisem Bemowska Szopa
Mariusz Wajszczak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo oraz Radne Dzielnicy Bemowo w pracowni Bemowskiej Szopy.
Zestaw wiertarek, szlifierek i innych narzędzi do pracy z drewnem.
Warsztaty tworzenia karmnika pod okiem instruktora w Bemwoskiej Szopie.
Przycinarka do drewna.
Na plakacie rozłożone są żółte narzędzia do majsterkowania. Po lewej stornie znajduje się logo "Zakochaj się w Warszawie na Bemowie".