Relacja z koncertu z okazji setnej rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Wokalistka wykonująca utwór na deskach sali widowiskowej WAT. Ubrana jest w długą suknię. W tle stoi perkusista.
Autor: P. Kalisz

W niedzielę 14 listopada w sali widowiskowo-kinowej Wojskowej Akademii Technicznej odbył się wyjątkowy koncert z okazji setnej rocznicy urodzin poety „Pokolenia Kolumbów” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Przez wielu historyków literatury uważany jest za jednego z największych polskich poetów, porównywany do Juliusza Słowackiego.

Poeta zginął podczas Powstania Warszawskiego, w którym brał udział jako żołnierz Batalionu „Parasol” Armii Krajowej. Choć zmarł w wieku zalewie 23 lat, pozostawił po sobie niemały dorobek poetycki. Już w czasie wojny opublikował cztery tomiki, a w sumie na jego twórczość składa się kilkaset wierszy, kilkanaście poematów i około dwudziestu opowiadań. Muzycznej interpretacji wierszy poety podjął się zespół Blue Sounds.

Podczas niedzielnego koncertu „Rzeczy niepokój” usłyszeliśmy w muzycznej odsłonie następujące utwory: „Rzeczy niepokój”, „Z wiatrem”, „24 XII”, „Erotyk”, „Elegia o chłopcu polskim”, „Kołysanka”, „Nie stój u ciemnych świata wód”, „Jesteś o tyle spojrzeń ode mnie” i „Spojrzenie”.

Na zdjęciu znajduje się sylwetka Zastępcy Burmistrza pana Mariusza Wajszczaka. Ujęcie od pasa w górę. Burmistrz przemawia do zgromadzonej publiki przez mikrofon na sali widowiskowej WAT.
Na zdjęciu znajdują się arytści oraz Zastępca Burmistrza pan Mariusz Wajszczak. Stoją obok siebie. Wzrok skierowany na obiektyw.