Relacja z Dnia Seniora na Bemowie

Seniorzy i dzieci na drewnianym parkiecie tańczą podczas potańcówki. w tle balon Dzielnicy Bemowo.
Autor: Ł. Szczepaniak

20 czerwca odbyło się wyjątkowe przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Rad Seniorów „Mazowsze dla Seniorów 2023” – „Dzień Seniora na Bemowie”. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała spędzaniu czasu ma świeżym powietrzu, przyciągając na boisko Osiedla Akademickiego „Przyjaźń” liczne grono mieszkańców

Impreza była przygotowana przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowotnej zgodnie z inicjatywą Bemowskiej Rady Seniorów. Uroczystego otwarcia dokonali Karol Sobociński oraz Jakub Gręziak - Zastępcy Burmistrz Dzielnicy Bemowo, witając wszystkich uczestników. Następnie spod Urzędu Dzielnicy Bemowo wyruszyła muzyczna parada, która przemierzając Osiedle "Przyjaźń" dotarła na miejsce imprezy.

Wśród licznych atrakcji, seniorzy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych zajęciach. Warsztaty kulinarne pod okiem doświadczonego kucharza, poświęcone włoskiemu grillowaniu, cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dla miłośników aktywności fizycznej zorganizowano dwa marsze Nordic Walking, do których rozgrzewkę poprowadziła nasza olimpijka, Urszula Kielan, która chętnie opowiedziała o swoich doświadczeniach z igrzysk i zaprezentowała medal. Seniorzy mogli cieszyć się pięknem przyrody i jednocześnie dbać o swoje zdrowie.

Na boisku można było również znaleźć liczne gry i zabawy zręcznościowe, takie jak molkky, bule, badminton, strzelanie z łuków do celu oraz trening samoobrony. Chętni mogli uczyć się gry w siatkówkę od samego Marcina Nowaka, olimpijczyka z Atlanty, który przekazywał swoje niezwykłe doświadczenie.

Gdy upał nieco zelżał uczestnicy ruszyli na parkiet zachęceni wspaniałym pokazem naszej bemowskiej seniorskiej grupy tanecznej. Potańcówka przy dźwiękach Kapeli Staręgów wprawiła wszystkich w znakomity nastrój, a parkiet był pełny do końca imprezy.

W trakcie wydarzenia nie mogło zabraknąć gości specjalnych. Straż Pożarna wraz z wozem gaśniczym zaszczyciła imprezę swoją obecnością, prezentując sprzęt i udzielając cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, a w ten upalny dzień zimną wodę zapewniła niezawodna „Warszawska kranówka”.

Na terenie imprezy znajdowały się także stoiska partnerów, które zapewniały dodatkowe atrakcje. Dziękujemy Ośrodkowi Pomocy Społecznej wraz z Ośrodkiem Wsparcia dla Seniorów przy ul. Lazurowej 14, Ośrodkowi Spotu i Rekreacji, Bibliotece Publicznej oraz Klubowi Bemowskiego Seniora za stworzenie przestrzeni bogatej w warsztaty artystyczne oraz dodatkowe aktywności sportowe.

Straż Miejska wraz z Delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Bemowo i Policją tworzyły strefę edukacji w zakresie bezpieczeństwa, umożliwiającą zdobycie wiedzy na temat współczesnych zagrożeń dla seniorów.

Podsumowując, „Dzień Seniora na Bemowie” był nie tylko okazją do integracji i aktywności, ale także wyrazem wdzięczności dla naszych seniorów za ich wkład i doświadczenie. Impreza dostarczyła niezapomnianych chwil radości, wzmacniając więzi międzyludzkie i inspirując do dalszego uczestnictwa w społeczności lokalnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu „Dnia Seniora na Bemowie” - partnerom, pracownikom, wolontariuszom i oczywiście naszym seniorom. Wasza obecność i zaangażowanie sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany.

Zadanie było współfinansowane ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Mazowieckiego.

#Mazowszepomaga #programwsparcia #solidarnośćmazowiecka

Uczestnicy pikniku pod namiotem jedzą potrawy z grilla i rozmawiają.
Strefa bezpieczeństwa na pikniku.
Pochód seniorów na zielone tereny Osiedla Przyjaźń z kapelą na czele.
Seniorzy wraz z Zastępcami Burmistrza Dzielnicy Bemowo Jakubem Gręziakiem i Karolem Sobocińskim przed UD Bemowo.