null

Regularne ozonowanie ulic na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa m.st. Warszawa regularnie poddaje dezynfekcji miejsca, w których przemieszcza się dużo ludzi. Dezynfekcja obejmuje wszystkie dzielnice Warszawy. Prace rozpoczynają się o północy i prowadzone są w kluczowych miejscach przestrzeni publicznej, takich jak: węzły przesiadkowe, przystanki, przejścia podziemne, otoczenie szpitali, dworców i domów pomocy społecznej.

Co tydzień ozonowane są również główne ulice na Bemowie, perony przystankowe na pętli ZTM „Osiedle Górczewska”, tereny wokół przychodni, Komisariatu Policji i Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Przed ponownych uruchomieniem żłobków i przedszkoli dezynfekcji zostały poddane także tereny wokół bemowskich placówek.

Woda wysoko ozonowana dzięki swojej skuteczności jest najlepszym środkiem do dezynfekcji. Można ją wykorzystać zarówno do mycia powierzchni, jak i rozpylania. Działa szybciej na bakterie i wirusy niż inne środki dezynfekcyjne. Jest bezpieczna dla ludzi, środowiska naturalnego, urządzeń i infrastruktury. Nie wprowadza do środowiska żadnych sztucznych pierwiastków, ponieważ do produkcji potrzebne są woda, tlen i energia elektryczna. Dodatkową zaletą jest to, że po kilku minutach prowadzonej dezynfekcji odgazowana woda wysoko ozonowana rozkłada się do czystego tlenu. Jej właściwości i możliwości czynią ją skutecznym środkiem, wykorzystywanym do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się obecnego koronawirusa, jak i możliwych wirusów w przyszłości.