null

Przedszkolaki z Bemowa kształtują bezpieczne nawyki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grupa przedszkolna stojąca przed radiowozem policyjnym, na zdjęciu widoczni są także policjanci
Autor: CB

Wykształcenie bezpiecznych nawyków u najmłodszych jest jednym z ważniejszych zadań z jakimi mierzą się rodzice i wychowawcy. Z myślą o tym pracownicy Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Bemowo wraz z policjantami z Komisariatu Policji Warszawa-Bemowo odwiedzili Przedszkole nr 381 na Bemowie.

7 czerwca 2023 r. w Przedszkolu nr 381 przy ul. Szobera 1/3 w Warszawie we współpracy z dyrekcją placówki i Komisariatem Policji Warszawa-Bemowo przeprowadzono prelekcję dla grupy 3-latków.

Podczas spotkania dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały bajki o Policjancie, którą przygotowali dla nich dzielnicowi z Komisariatu Policji Warszawa-Bemowo. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat pracy Policji i ochoczo odpowiadały na pytania zadawane przez funkcjonariuszy.

W dalszej części spotkania policjanci oraz Kierownik Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Bemowo zaprezentowali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz omówili najważniejsze zasady poruszania się na drodze. Następnie każdy przedszkolach przećwiczył, jak należy prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych:

  • dojdź do skraju jezdni i zatrzymaj się,
  • spójrz w lewo, w prawo, następnie znowu w lewo,
  • jeśli nic nie jedzie – możesz rozpocząć przechodzenie przez jezdnię,
  • przez jezdnię przechodź energicznym krokiem, bez zatrzymywania się,
  • podczas przechodzenia przez przejście uważnie obserwuj to co dzieje się na jezdni.

Na zakończenie spotkania, dzieci zwiedziły radiowóz policyjny, gdzie największą atrakcję stanowiły włączone syreny świetlne i dźwiękowe.

Każdy przedszkolak został nagrodzony zestawem gadżetów promujących bezpieczeństwo i m.st. Warszawę ufundowanym przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa – kolorowanką „Bezpieczne dzieci”, książeczką „Człowiek – pogoda. Wpływamy na siebie wzajemnie” oraz zawieszką odblaskową.

Policjantka czyta dzieciom bajkę
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Przedszkolaki siedzą na podłodze, przed nimi stoją policjanci i pracownik delegatury SCB w dzielnicy Bemowo
Grupa przedszkolna stojąca przed radiowozem policyjnym, na zdjęciu widoczni są także policjanci
Dzieci zatykają uszy rękami stojąc przed radiowozem policyjnym z sygnalizacją dźwiękową
Pracownik delegatury SCB w dzielnicy Bemowo instruujący dzieci w jaki sposób należy oglądać się przed przejściem prze drogę,
Policjantka na pierwszym planie, w tle grupa przedszkolaków