null

Prosto na rachunek...w banku

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zielonym prostokącie napis "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo", pod spodem na żółtym prostokącie napis "Zapytaj nas, podpowiemy Ci, jak to zrobić". Z prawej strony na górze zdjęcie kobiety wkładającej kartę do bankomatu, poniżej logotyp Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i strona www.zus.pl.
Autor: ZUS

Tradycyjne urzędy, w których trzeba czekać w kolejkach i w których traci się czas i energię, odchodzą powoli do lamusa. E-usługi są dostępne na każdym kroku i dla każdego – również w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Elektronicznie można też otrzymywać z ZUS świadczenia – wystarczy założyć konto w banku i zmienić sposób wypłaty zasiłku, emerytury czy renty.

E-urzędy i e-usługi dla obywateli są w Polsce powszechnie dostępne. Coraz więcej spraw możesz załatwić szybko, wygodnie i w dowolnym momencie, bez wychodzenia z domu. Najczęściej wystarczy mieć konto w banku i profil zaufany. Tak samo jest w ZUS. Dzięki Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz usłudze e-wizyty w ZUS możesz załatwić wiele spraw. Bez osobistego kontaktu możesz również otrzymywać z ZUS świadczenia.

ZUS to nie tylko emerytury i renty, które otrzymują seniorzy. ZUS to także wsparcie dla młodych, aktywnych zawodowo osób, które korzystają ze świadczeń w konkretnych życiowych sytuacjach, np. z zasiłku macierzyńskiego po urodzeniu dziecka lub z zasiłku chorobowego, gdy nie mogą pracować.

Dlatego jeśli jesteś młodą mamą – pobieraj zasiłek macierzyński na konto w banku. Nie musisz co miesiąc czekać na listonosza lub iść na pocztę. Spędzisz więcej czasu ze swoim dzieckiem, a dzięki bankowości elektronicznej będziesz mieć dostęp do swoich pieniędzy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Możesz nawet dostawać powiadomienie SMS z banku, że pieniądze z ZUS właśnie wpłynęły na Twoje konto. Dzięki temu, jako nowoczesna mama, masz wszystko pod kontrolą. Konto w banku pozwoli Ci lepiej zarządzać Twoimi finansami, a Ty będziesz mieć po prostu więcej czasu dla siebie i swojej rodziny.

Podobnie jest gdy pojawi się choroba i nie możesz normalnie pracować. Po co się zastanawiać, kiedy w końcu zapuka do drzwi listonosz lub prosić kogoś o pomoc. Jeśli masz konto w banku, wszystko możesz załatwiać online – zasiłek chorobowy z ZUS dostaniesz na konto, rachunki zapłacisz przez internet, a zakupy zrobisz w e-sklepie. Szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu.

ZUS towarzyszy nam tak naprawdę przez całe życie. Dlatego nie komplikujmy sobie życia i wszystkie świadczenia z ZUS pobierajmy na konto. A jeśli musisz załatwić jakąś sprawę w ZUS – załóż profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS (www.zus.pl/portal/logowanie.npi), umów się na e-wizytę (www.zus.pl/e-wizyta) lub zadzwoń do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (22 560 16 00) i o wszystko zapytaj.

Na górze z prawej strony na zielonym prostokącie napis "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo", pod spodem na żółtym prostokącie napis "Zapytaj nas, podpowiemy Ci, jak to zrobić", niżej na granatowym prostokącie napis "Korzystaj z rachunku bankowego i dbaj o siebie", pod spodem zdjęcie przedstawiające seniorkę płacącą kartą w aptece, obsługuje ją mężczczyzna, trzymający w ręku terminal. Z lewej strony zdjecie młodej kobiety, pokazujacej starszemu mężczyźnie ekran tabletu, poniżej na granatowym prostokącie napis "Otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!", poniżej zdjecie młodego mężczyzny tłumaczącego coś starszemu mężczyźnie, z długopisem w ręku, na samym dole poniżej logotyp Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i strona www.zus.pl.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Infografika "Korzyści z konta w banku dla seniora"
Infografika "Zadbaj o swoje bezpieczeństwo"