null

Na Bemowie zamieszkały Bemisie!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Miś z brązu, w czapce pilotce, okularach pilotkach o z samolotem z papieru w ręce.
Autor: Kulturalne Eventy

Dzięki realizacji zwycięskiego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Bemowo zyskało sześciu nowych, sympatycznych mieszkańców. Bemik, Ratowniś, Radarek, Watek, Latacz i Ringo to nasze misie Bemisie wykonane z brązu. Oprócz swoich imion figurki posiadają różne atrybuty związane tematycznie z okolicą, w której zamieszkały.

Bemika można spotkać w okolicach placu zabaw na Forcie Bema, miś zachęca do kajakarstwa rekreacyjnego na fosie.

Ratowniś zamieszkał przed wejściem na basen przy ul. Oławskiej, miś ma poduszeczki naramienne i koło ratunkowe, zachęcając mieszkańców do sportów wodnych.

Radarka ze słuchawkami i radiostacją spotkamy w okolicach pętli autobusowej na Starym Bemowie. Miś kojarzy się z masztami anteny transatlantyckiej.

W tej samej okolicy znajdziemy też Watka. Miś w mundurze oraz z książkami kojarzy się ze studentami Wojskowej Akademii Technicznej.

W okolicach lotniska Babice, na terenie Szkoły Podstawowej nr 357 przy ul. Zachodzącego Słońca, spotkamy uroczego misia Latacza w czapce pilotce.

Misia Ringo możemy znaleźć na terenie Szkoły Podstawowej nr 364 przy ul. Andriollego. Jest to hołd oddany mieszkańcowi Bemowa, Włodzimierzowi Strzyżewskiemu, który wymyślił grę w ringo.

Przygotowaliśmy mapkę, dzięki której bez problemu można dotrzeć do Bemisiów. Znajdziecie ją na naszej stronie: bemowo.um.warszawa.pl.

Zachęcamy do odkrywania Bemowa nie tylko mieszkańców naszej dzielnicy, ale wszystkich warszawiaków. Fotografujcie się z Bemisiami i oznaczajcie Dzielnicę Bemowo na FB lub IG.

Mapa z lokalizacjami Misiów.

 

 

Wyrzeźbiony z brązu miś "Watek" w mundurze, czapce i okularach trzyma teczkę pod pachą.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Wyrzeźbiony z brązu miś "Radarek" w kamizelce z kieszeniami i słuchawkami z antenką.
Miś z brązu, w czapce pilotce, okularach pilotkach o z samolotem z papieru w ręce.
Miś "Ringo" w kamizelce sportowej z napisem ringo i krążkiem w łapce.
Wyrzeźbiony z brązu miś "Ratowniś" w rękawkach do pływania i z kołem ratunkowym.
Miś "Bemik" z chusteczką na szyi i wiosłem w ręce.