null

Pola Nadziei na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

22 października w Parku Górczewska zostało posadzonych 2 tys. żonkili w ramach wsparcia akcji Hospicjum Domowego –  Pola Nadziei. To międzynarodowa akcja mająca na celu rozpowszechnianie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie oraz pomoc w pozyskiwaniu potrzebnych funduszy. Jej symbolem jest żonkil – kwiat nadziei. Pola Nadziei to pola żonkili, których cebulki są sadzone jesienią, dając impuls do rozpoczęcia różnorodnych akcji promocji opieki hospicyjnej.

Hospicjum terytorialnie obejmuje również Bemowo i opiekuje się naszymi chorymi mieszkańcami. Średnio to około 100 pacjentów rocznie.

Pola Nadziei to oczywiście jeden z elementów wsparcia i zalążek do tego, aby mówić o pracy hospicjum. W akcji sadzenia żonkili wzięli udział Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Bemowo - Mariusz Wajszczak, Piotr Kobierski i Jakub Gręziak.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną nie wzięły w niej udziału m.in. dzieci i młodzież, jednak szczególnie teraz nie można pomijać tak istotnych tematów. Trzeba przypominać, jak bardzo potrzebne i ważne jest działanie hospicjum oraz propagować ideę wolontariatu wśród mieszkańców.

Więcej o pracy hospicjum pisaliśmy na str. 4 w poprzednim numerze Twojego Bemowa:

/documents/40444/17879955/informator-05-komputer.pdf/0f2de9d0-c18e-81bc-c431-1b47a2bc0264?t=1618996943027