Wydarzenie

null

Plenerowe spotkania integracyjne

Drukuj otwiera się w nowej karcie
07.07.2023 16:30 - 07.07.2023 19:00
Grafika ilustracyjna.
Autor: Ł. Szczepaniak

Zapraszamy na 3. edycję integracyjnych spotkań plenerowych "Poznajemy się". Park Górczewska to idealne miejsce do otwartych spotkań lokalnej społeczności.

23 czerwca i 7 lipca w godz. 16.30-19.00 zapraszamy na 3. edycję plenerowych spotkań integracyjnych “Poznajemy się”.

Do udziału w spotkaniu szczególnie zachęcamy wszystkie osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów, zamieszkujących Dzielnicę Bemowo. Wspóorganizatorem wydarzenia jest Bemowskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Górczewska i ich rodzin oraz opiekunów " NIE JESTEŚMY SAMI ", którego główną ideą jest wyjście z izolacji domowej i integracja ze społecznością lokalną.  

Wszystkich mieszkańców Bemowa zachęcamy do otwarcia się na na nowe doświadczenia, ciekawe rozmowy i wymiany poglądów w pięknych okolicznościach przyrody. 

W programie m.in.: 

  • Zdrowo i Sportowo  tor sprawnościowy  animacje rekreacyjno-sportowe
  • Rzut do celu  rzut do celu woreczkami rehabilitacyjnymi, dla osób zdrowych rzut do kosza, dla osób z niepełnosprawnościami rzut w obręcz.
  • Slalom pomiędzy pachołkami  dla osób zdrowych na czas, dla osób z niepełnosprawnościami.
  • Złap piłkę  dla osób zdrowych odbicia piłka do siatkówki, dla osób z niepełnosprawnościami proste chwytanie in łapanie piłki.
  • Łapanie równowagi.
  • Drabinka koordynacyjna.
  • Bulle.
  • Przeciąganie liny.

Po pokonaniu całego toru i wypełnieniu całej karty, każdy z uczestników otrzyma drobny upominek.

Odbęda się również warsztaty z terapii zajęciowej, takie jak:

  • Zabawa malarska –  jest to forma aktywności oparta o zasady arteterapii –  wykorzystania narzędzi sztuki do poprawy dobrostanu psychicznego i fizycznego, to rodzaj fizycznej rekreacji z dziedziny zajęć psychoruchowych, to spontaniczne malowanie przy sztalugach na podobraziach farbami akrylowymi, to również idealny sposób na integrację podopiecznych stowarzyszenia ze społecznością lokalną. To szeroko rozumiana aktywizacja oraz rozwój osobisty poprzez sztukę
  • Zabawa klockami – integracja wszystkich członków grup społeczności lokalnej: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, osób pełnosprawnych oraz osób z niepełnosprawnościami. W ten sposób udowadniamy że tylko pozornie różnimy się miedzy sobą, bo cel mamy wspólny. Animator będzie prowadził i aktywizował uczestników do tworzenia budowli z klocków o różnych rozmiarach , poprzez instruktarz i udzielanie wskazówek na temat tej konkretnej aktywności.

Wstęp wolny. Do zobaczenia w Parku Górczewska!

Plakat informacyjny.

 

 

 

Plakat informacyjny.