null

Piknik na Bemowie „Pies na medal”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo z psem.
Autor: DBBiZK

W niedzielę 11 września 2022 r. na terenie OSiR Bemowo Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Bemowo we współpracy z Wydziałem Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy uczestniczyła w pikniku sportowo-rekreacyjnym „Pies na medal”.

Choć impreza miała charakter rekreacyjny, a jej głównym celem była popularyzacja psich sportów oraz szeroko rozumiana aktywność z psem, nie zabrakło treści edukacyjnych na temat bezpieczeństwa. Tym razem skupiliśmy się na bezpieczeństwie w obszarze właściwych zachowań w kontaktach ze zwierzętami. Pies na spacerze jest pod opieką osoby go wyprowadzającej i to na niej spoczywa odpowiedzialność za jego zachowanie.

Uczestnicy pikniku chętnie brali udział w atrakcjach przygotowanych przez pracowników Delegatury BBiZK oraz Straży Miejskiej. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w odławianiu węży dzięki udziałowi w pikniku Ekopatrolu Straży Miejskiej.

Podczas spotkania przeprowadzono różnego rodzaju quizy dotyczące wiedzy o bezpieczeństwie, których prawidłowe rozwiązanie nagradzano gadżetami ufundowanymi przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy.

Warto przypomnieć, że na terenie m.st. Warszawy działa Ekopatrol, który udziela pomocy zwierzętom chorym, rannym oraz wolno żyjącym, które pozostają w granicach miasta. Funkcjonariusze z Ekopatrolu podejmują także działania mające na celu zapobieganie bezdomności zwierząt i przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia ludzi w związku z utrzymywaniem zwierząt domowych.

Stoisko Straży Miejskiej i Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.
Zobacz galerię (7 zdjęć)
pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo z psem.
– Mama z dwójką dzieci. Strażnik Miejski informujący o pracy Ekopatrolu.
pracownik delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo z psami asystentami, obok Strażnik Miejski.
Pani Urszula Kierzkowska Burmistrz Dzielnicy Bemowo, Pracownicy delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo oraz Straż Miejska na stoisku promocyjnym.
Pracownicy delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Bemowo oraz Straż Miejska.
Dziewczynka trzymająca na rękach psa.