Wydarzenie

null

Piknik Gruziński

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.08.2023 16:00 - 23.08.2023 19:00
Plakat i grafika informacyjna z flagą Gruzji.
Autor: WKU

Herbaciane pola, wybrzeże Morza Czarnego, wspaniała muzyka i pyszne jedzenie. Jeśli marzy Wam się taka podróż, to zapraszamy na kolejny, tym razem gruziński, piknik kulturowy!

W środę, 23 sierpnia, o godz. 16.00 zapraszamy na kolejny, fantastyczny piknik kulturowy. Na terenie dawnego kortu tenisowego przy Bibliotece Publicznej przy ul. Powstańców Śląskich 17 poczujemy gruzińskie klimaty. 

W programie:

  • Strefa Maluszka dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat. Zajęcia sensoryczne, klocki, masy plastyczne, zabawki edukacyjne, kolorowe maty, kocyki i pufy.
  • Strefa Dziecięca dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Zajęcia plastyczne, papieroplastyka, rysunek, zabawy malarskie, wyklejanki, ruchowe gry sportowe.
  • Strefa Relaksu dla Dorosłych

Nie zabraknie też pyszności i wspólnego gotowania z Mariuszem Szwedem, finalistą Masterszefa. O godz. 17.o0 zagra zespół Suliko, który zaprezentuje utwory z pogranicza kultur Gruzji, Armenii, Turcji i Bliskiego Wschodu. Podczas koncertu zostaną wykorzystane charakterystyczne instrumenty z ww. kręgu kulturowego, takie jak duduk czy darabuka.

Wstęp wolny. Zapraszamy! 

Plakat i grafika informacyjna z flagą Gruzji.