null

Pierwszy Ośrodek Wsparcia dla Seniorów na Bemowie już w przyszłym roku!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ruszyły prace remontowo – budowlane przy ul. Lazurowej 14 w celu uruchomienia
w 2021 roku pierwszej placówki wsparcia dziennego dedykowanej w całości osobom starszym. Placówka kompleksowo zabezpieczać będzie potrzeby najstarszych mieszkańców Bemowa w zakresie m.in. aktywizacji, integracji, terapii, rehabilitacji, ale przede wszystkim zaspokajać będzie niezbędne potrzeby życiowe.

 

W ramach Ośrodka Wsparcia dla Seniorów powstaną:

  1. Dzienny Dom, czyli ośmiogodzinna opieka nad osobami starszymi, w systemie tygodniowym (od poniedziałku do piątku). Ze wsparcia korzystać będzie docelowo grupa 40 seniorów. Oprócz przeróżnych zajęć usprawniających, integrujących czy aktywizujących w ośrodku będzie można zjeść trzy posiłki: śniadanie, II śniadanie oraz dwudaniowy obiad.
  2. Kluby Seniora, które działać będą od poniedziałku do czwartku w godzinach popołudniowych. Ze spotkań klubowych korzystać będzie grupa ok. 120 seniorów.
  3. Akademia Seniora „Z Pasją”, w sekcjach tematycznych rozwijać będzie zainteresowania i zdolności artystyczne seniorów - funkcjonować będzie w piątki
    w godzinach popołudniowych. Zajęcia w akademii skierowane będą do wszystkich artystów amatorów w wieku emerytalnym.

 

W 2021 roku uruchomiony zostanie I etap inwestycji. Na blisko 330 m² powstaną sale do prowadzenia zajęć i warsztatów, sala komputerowa, jadalnia wraz z zapleczem kuchennym, pomieszczenia biurowo-socjalne oraz higieniczno-sanitarne. Docelowo metraż ośrodka wyniesie blisko 500 m² i poszerzy się w drugim etapie o salę świetlicową, salę do zajęć ruchowych i rehabilitacyjnych oraz teren rekreacyjny (ogród), który powstanie na potrzeby placówki (ok. 200 m²).

Zadania ośrodka realizować będzie wykwalifikowana kadra pracownicza,
m.in.: terapeuci, konsultanci, psycholog, fizjoterapeuta, pracownik socjalny, pracownicy kuchni.

 

Ośrodek wyposażony zostanie w meble i najnowocześniejszy sprzęt spełniający wysokie standardy (w opracowaniu jest projekt aranżacji wnętrz).

 

Ośrodek Wsparcia dla Seniorów funkcjonować będzie w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo.

 

Drodzy Seniorzy! Nowe Miejsce Przyjazne Seniorom już wkrótce będzie do Waszej dyspozycji.

 

 

Zdjęcia: Projekt aranżacji: Pracownia Projektowa „Artyści & Architekci”