Odsłonięcie tablicy pamiątkowej braci Skupińskich

Autor: WKU

Bemowo uczciło dwóch wspaniałych sportowców. Przy ul. Szobera 10 odsłonięto tablicę upamiętniającą braci Skupińskich.

W latach 70 ub. wieku po podwórku przy ulicy Szobera 10 biegali bliźniacy Michał i Maciej Skupińscy.

Po latach, Michał Skupiński (1977-2016) został bokserem, trenerem i  mistrzem Polski w kickboxingu oraz brązowym medalistą mistrzostw Polski w karate, zaś jego brat Maciej (1978-2023) został bokserem, trenerem i pierwszym polski mistrzem świata w boksie tajskim i prezesem polskiej federacji boksu birmańskiego.

W pamięci mieszkańców zapisali się jako chłopcy prawi, ambitni i pilnujący porządku. – Na naszym podwórku dzięki braciom Skupińskim zawsze było bezpiecznie – powiedział Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Jakub Gręziak odsłaniając tablicę pamiątkową poświęconą  zmarłym sportowcom – mieli bardzo dobry wpływ na swoich rówieśników, wielu, dzięki nim zostało sportowcami, wielu też zawróciło ze złej drogi i stało się cennymi członkami społeczeństwa zdobywając szanowany zawód prawnika, lekarza i inne.

W odsłonięciu tablicy, które odbyło się 20 marca br. na budynku przy ul. Szobera 10 towarzyszyła Zastępcy Burmistrza J. Gręziakowi, Pani doktor Judyta Faliszewska, a zebrani na uroczystości mieszkańcy i sąsiedzi z sympatią oddali się wspomnieniom obu braci.