null

Oddaj odpady i odbierz sadzonki w PSZOK-ach MPO!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zdjęciu sadzonki roślin w doniczkach.
Autor: Freepick

Jeżeli do najbliższej soboty dostarczycie odpady do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Kampinoskiej 1 lub przy ul. Tatarskiej 2/4 MPO Warszawa otrzymacie sadzonki roślin!

W ramach akcji MPO za przyniesione odpady będzie można otrzymać sadzonki m.in. bazylii, melisy, oregano, niebieskiej trawy czy aksamitki. Akcja trwa do 20 maja do godziny 17:00 lub do wyczerpania zapasów. Liczba sadzonek jest ograniczona.

- Inicjatywa Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ma promować wśród mieszkańców nowe Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Dostarczając odpady kłopotliwe do takich punktów, dbamy o to, aby nie trafiały w niepożądane miejsca, np. do lasów. Sadzonki, które rozdajemy, są symbolem solidaryzowania się z naturą i dbałości o ekologię – wyjaśnia Kuba Turowicz z zespołu prasowego MPO Warszawa.

PSZOK-i prowadzone przez MPO

Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK-i) to miejsca, gdzie możemy bezpłatnie oddać odpady komunalne przeznaczone do unieszkodliwienia lub odzysku. Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania na początku marca 2023 r. uruchomiło dwa nowe PSZOK-i na terenie Warszawy – przy ul. Tatarskiej 2/4 oraz przy ul. Kampinoskiej 1. Każdy mieszkaniec może do nich bezpłatnie oddać m.in. odpady kłopotliwe i niebezpieczne. Oba punkty są otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 19:00 oraz w soboty od 09:00 do 17:00.