Nowe stacje – konsultacje społeczne zmian w komunikacji

Plakat informacyjny. Na zdjęciu autobus linii 197 w kierunku Gwiaździsta. Dookoła inne pojazdy. W prawym dolnym rogu logo syrenki: "Zakochaj się w Warszawie na Bemowie".
Autor: ZTM

Jakimi trasami będą jeździły autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego po otwarciu dwóch nowych stacji metra linii M2 na Woli i Bemowie? Z jaką częstotliwością będą jeździły autobusy? ZTM przygotował propozycje usprawnienia układu komunikacyjnego.

Kończą się prace budowlane na nowych odcinkach metra. Na Woli i Bemowie już niebawem będzie można korzystać z dwóch nowych stacji – Ulrychów (położonej w ciągu ulicy Górczewskiej) i Bemowo (w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich). Nowy odcinek metra ułatwi dojazd mieszkańcom Woli i Bemowa do Śródmieścia i na Pragę; dogodniejszą przesiadkę do metra zyskają również mieszkańcy osiedli w zachodniej części miasta, a także aglomeracji, m.in. Starych Babic i Leszna.

Konsultacje online

Miasto zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych proponowanych zmian. Rozpoczną się prezentacją projektów – spotkanie online na platformie ZOOM z transmisją na kanale Warszawskiego Transportu Publicznego na YouTube dla Bemowa i Ursusa odbędzie się 22 marca o godz. 17.30 (link: https://youtu.be/XukCPvCiIT8). Po prezentacji będzie czas na dyskusję, która potrwa do ok. godz. 20.00 – aby wziąć w niej udział trzeba napisać na adres konsultacje@ztm.waw.pl i podać daty spotkania, w których chce się wziąć udział. Link aktywacyjny do spotkania oraz instrukcja zostanie przesłana w mailu zwrotnym. Na kanale ZTM w portalu YouTube będzie dostępny zapis spotkania.

Zaplanowane zostały dyżury online w niedziele o godz. 11.00. W czasie takiego spotkania pokazana zostanie prezentacja o proponowanych korektach oraz będzie czas na dyskusję (aby wziąć w niej udział trzeba napisać na adres konsultacje@ztm.waw.pl i podać datę spotkania, link aktywacyjny zostanie przesłany w mailu zwrotnym.

Spotkanie na temat propozycji zmian w lewobrzeżnej Warszawie – 10 kwietnia o godz. 11.00.

Podczas spotkań online będzie możliwość zabrania głos w dyskusji z fonią i wizją lub jedynie przysłuchiwać się rozmowie. Warto sprawdzić wcześniej jak działa ZOOM przez test na stronie https://zoom.us/test.

Spotkania konsultacyjne

Warszawa zaprasza również na otwarte spotkania konsultacyjne w dzielnicach, które w największym stopniu zostaną objęte zmianami w komunikacji. Będą to: Targówek, Białołęka, Bemowo, Ursus. Spotkania będą miały formę dyskusji przy stolikach oraz zbierania opinii i wniosków od mieszkańców przez specjalistów z Zarządu Transportu Miejskiego. Konsultacje na temat propozycji zmian w lewobrzeżnej Warszawie odbędą się 6 kwietnia (środa), Szkoła Podstawowa nr 82, ulica Górczewska 201, w godz. 17.00-20.00

Swoje wnioski – do 7 maja – można będzie zgłaszać także drogą elektroniczną na adres konsultacje@ztm.waw.pl

Szczegółowe informacje na temat proponowanych zmian oraz konsultacji będą na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego. Informacje o rozpoczęciu konsultacji zamieszczone zostaną także na facebooku i twitterze a także na platformie konsultacyjnej urzędu miasta konsultacje.um.warszawa.pl.  W czerwcu ZTM przedstawi wypracowane z mieszkańcami propozycje zmian w WTP, które będzie wdrażał po uruchomieniu nowych odcinków metra.