null

Nabór wniosków o dotacje dla mikro i małych przedsiębiorców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Napis "wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorców". W tle widzimy cztery ręce, które są do siebie zbliżone. Mają zaciśnięte pięści co jest metaforą zagrzewania zespołu do pracy.
Autor: Ł. Szczepaniak

Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2022 r. do 15 kwietnia 2022 r. Dyrektor Urzędu Pracy m.st. Warszawy ogłasza nabór wniosków o udzielenie jednorazowej dotacji do kwoty 5000 zł na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy i małemu przedsiębiorcy.

Przepisy dotyczące mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców, o których mowa znajdują się odpowiednio w art. 7 ust.1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców, którzy na dzień 31 marca 2021 r. prowadzili działalność gospodarczą oznaczoną, jako przeważająca działalność jednym z poniższych kodów PKD 2007:

  • 56.30.Z Przygotowywanie i podawanie napojów (podklasa ta obejmuje m.in. dyskoteki serwujące głównie napoje).
  • 93.29.A Działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach, lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni.
  • 93.29.Z Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna, gdzie indziej niesklasyfikowana.

Wnioskodawco, przed złożeniem wniosku zapoznaj się z informacjami na stronie.