Wydarzenie

null

Międzypokoleniowe Pikniki Artystyczne

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.07.2022 16:30 - 22.07.2022 19:00
Grafika przedstawia ikonografiki palety mieszania kolorów farb z pędzlami oraz kwiat słonecznika.
Autor: J. Witowski

Zapraszamy na lipcowy cykl wydarzeń w ramach zadania pn. Międyzpokoleniowe Pikniki Artystyczne, skierowanych zarówno dla najmłodszych jak i osób dorosłych.

W trakcie imprez, które odbywać się będą w zaaranżowanym amfiteatrze (trawnik w centralnej części parku) będziemy mogli posłuchać dzięki zaproszonym artystom folkloru warszawskiego, przebojów muzyki klasycznej, poznać bliżej kulturę Romów, a także posłuchać gitarowej "muzyki świata". Przedsięwzięcie w swoim założeniu posiada walory edukacyjne oraz integrujące społeczność lokalną.

Zależy nam, aby prezentując najsłynniejsze, dobrze znane dzieła muzyczne oraz utwory "lekkie, łatwe i przyjemne" zachować wysoki poziom artystyczny koncertów. Zamierzamy zachęcić do wspólnego muzykowania, nauki tańców regionalnych, wykonania prac plastycznych nawiązujących do tematyki poszczególnych spotkań artystycznych.

Wszystkie koncerty rozpoczynać się będą o tej samej godzinie – 17:30 w poniższych terminach:

  • 1 lipca – Warszawska kapela z Targówka – folklor miejski
  • 8 lipca – Zavoyama Quartet – gitarowa “muzyka świata” acoustic fusion
  • 15 lipca – Dromenca – muzyka romska
  • 22 lipca – Ad Libitum – przeboje muzyki klasycznej

Niezależnie od koncertów w każdym z powyższych dni prowadzić będziemy animacje artystyczne i ekologiczne (zabawy ruchowe, działania plastyczne i sensoryczne) w godzinach 16:30-19:00

Uwaga: w razie deszczowej pogody impreza odbędzie się pod namiotami. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie imprezy z przyczyn od niego niezależnych.

Pakalt promocyjny serii wydarzeń : Międzypokoleniowe pikniki artystyczne. Grafika przedstawia rysunkowe elementy t.j. puzon, paleta mieszania kolorów farb z pędzlami, bębenek i kwiat słonecznika.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.