null

Kulturalne Bemowo i Poetycka Wiosna

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Artyście na scenie w BCK.
Autor: WKU

Kwartet Dworski i soliści Opery i Filharmonii Podlaskiej Monika Ziółkowska, Paweł Kubat oraz Wojciech Ziółkowski to artyści, którzy zainaugurowali w tym roku wiosnę w naszym ulubionym cyklu koncertów pt. „Kulturalne Bemowo”.

W pierwszej części koncertu, który odbył się w Sali Widowiskowej BCK 23 marca br. przy ul. Konarskiego 20, usłyszeliśmy wiązankę utworów z repertuaru Marka Grechuty w wykonaniu solistów oraz w wersji instrumentalnej Kwartetu Dworskiego.  Największe przeboje Marka Grechuty, „Wiosna, ach to Ty”, czy „Dni, których jeszcze nie znamy”, choć brzmią nam w uszach jego głosem, zyskały godnych wykonawców w osobie artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej.

W drugiej części, nostalgiczne nastroje typowe dla wczesnej wiosny, zastąpione zostały humorem Kabaretu Starszych Panów. W tej części soliści wykazali się talentem komicznym i aktorskim, a duety Pawła Kubata i Wojciecha Ziółkowskiego w piosenkach „My jesteśmy tanie dranie”, „Adios pomidory!” czy „Upiorny Twist” to prawdziwe perełki artyzmu i humoru. Z kolei Monika Ziółkowska zachwyciła utworami „Walc Embarrass”, czy „Piosenka jest dobra na wszystko”, swój talent aktorski zaprezentowała również w utworze „Bo we mnie jest sex” oraz w duecie z Pawłem Kubatem – „Kaziu zakochaj się”. Koncert prowadził Wojciech Ziółkowski.

Publiczność nagrodziła wykonawców owacja na stojąco.

Artyście na scenie w BCK.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Artyście na scenie w BCK.
Artyście na scenie w BCK.
Artyści i Jakub Gręziak, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo na scenie BCK.