Wydarzenie

null

Kultura na Wielkim Ekranie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
28.12.2021 20:00 - 28.12.2021 22:30
Plakat promujący wydarzenie z cyklu Kultura na Wielkim Ekranie. Dostępne wydarzenia to "Chłopiec z chmur" oraz "Nasze magiczne Encanto"
Autor: Ł. Szczepaniak

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję cyklu Kultura na Wielkim Ekranie. Szczegóły wydarzenia w poście.

Wykaz dostępnych filmów w ramach cyklu Kultura na Wielkim Ekranie:

27 grudnia 2021

  • w godz. 14.00 – 16.15 – „Nasze magiczne Encanto”;
  • w godz. 20.30 – 22.30 – „Biały Potok”;

28 grudnia 2021

  • w godz. 11.00 – 13.15 – „Nasze magiczne Encanto”;
  • w godz. 14:00 – 16:30 – „Chłopiec z Chmur”;
  • w godz. 20:30 – 22:30 – „Powrót do tamtych dni”

Miejsce:

  • Multikino Wola Park ul. Górczewska 124 01-460 Warszawa

 

Regulaminy uczestnictwa

Zaproszenia można uzyskać wysyłając wiadomość e-mail na adres: bemowo.zapisy@um.warszawa.pl
do dnia 16 grudnia 2021 r.

 

Opis filmów:

Nasze magiczne Encanto

„Nasze magiczne Encanto” opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście - w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.

Chłopiec z Chmur

Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów "Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, "Nowych przygód Aladyna” oraz "Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.  

Biały Potok

Komedia pomyłek o problemach dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw. Michał i Ewa prowadzą stateczne życie, podporządkowane pracy i drugiej ciąży. Mieszkający po sąsiedzku Kasia i Bartek borykają się z problemami finansowymi. Niespodziewanie dla wszystkich, podczas kłótni Kasia wyjawia mężowi, że łączy ją coś więcej z Michałem... Przyjaźń i miłość w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Wzajemne podejrzenia, powiązania finansowe oraz niewinne z pozoru kłamstwa nakręcają spiralę nieporozumień. Emocje sięgają zenitu. Na dodatek w małżeński spór angażują się windykatorzy, policja oraz wścibski sąsiad. Chaos narasta mnożąc zabawne sytuacje aż do finału, który okaże się szansą na uratowanie obydwu małżeństw. Czy wszyscy z niej skorzystają? 

Powrót do tamtych dni

Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo. Wszystko przez obsesję Alka, której ten nie potrafi kontrolować. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno?

Plakat promujący wydarzenie z cyklu Kultura na Wielkim Ekranie. Dostępne wydarzenia to "Chłopiec z chmur" oraz "Nasze magiczne Encanto". W lewym górnym rogu zamieszczono logo Zakochaj się w Warszawie na Bemowie.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Plakat promujący wydarzenia z cyklu Kultura na Wielkim Ekranie. W ofercie dostepne są filmy "Biały Potok" oraz "Powrót do tamtych dni"/ W lewym gónym rogu zamieszczono logo Zakochaj się w Warszawie na Bemowie.