Wydarzenie

null

Kultura na wielkim ekranie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.11.2021 19:00 - 25.11.2021 21:30

Zapraszamy na projekcje 3 znakomitych polskich filmów w ramach cyklu Kultura na wielkim ekranie!  Seanse najnowszych, rodzimych produkcji, odbędą się w Multikinie w Wola Parku wg harmonogramu:

15 listopada, godz. 19:00 – "Bo we mnie jest seks", reż. Katarzyna Klimkiewicz;
18 listopada, godz. 19:00 – "To musi być miłość", reż. Michał Rogalski;
25 listopada, godz. 19:00 – "Śmierć Zygielbojma", reż. Ryszard Brylski.

Aby otrzymać bezpłatne zaproszenie, należy wysłać maila na adres bemowo.zapisy@um.warszawa.pl do 7 XI (Bo we mnie jest seks, To musi być miłość) lub 11 XI br. (Śmierć Zygielbojma), zgodnie z regulaminem zamieszczonym poniżej. Liczba miejsc jest ograniczona!

Wydarzenie odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym. 

 

 

Bo we mnie jest seks

reż. Katarzyna Klimkiewicz


Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe. Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym ludziom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL-u.

 

 

To musi być miłość

reż. Michał Rogalski


Kto powiedział, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Trzy siostry są przyjaciółkami od serca, które trzymają się razem na dobre i na złe, niezależnie od wybryków swoich facetów. Gdy ich matka postanawia uciec z miasta i w samotności przemyśleć jeszcze raz decyzję o ślubie, niespodziewanie dołączają do niej córki. Choć pobyt rozpoczynają na kanapie w stylu Bridget Jones, w ramach rodzinnych obrad muszą zdecydować co dalej, bo każda z kobiet przechodzi teraz własne, miłosne zawirowania. Czy ich faceci w swojej totalnej niezdarności znajdą sposób, żeby odzyskać serca sióstr?

 

Śmierć Zygielbojma

reż. Ryszard Brylski


Opowieść o tragicznych losach żydowskiego działacza politycznego, który 12 maja 1943 roku popełnił w Londynie samobójstwo. Jego czyn miał być protestem przeciwko bezczynności świata wobec tragedii Holocaustu. Historia opowiedziana z perspektywy młodego brytyjskiego dziennikarza, który podobnie jak większość ówczesnych ludzi zachodniego świata nie zdawał sobie sprawy ze skali dokonującej się na wschodzie ówczesnej Europy zbrodni.

Plakaty filmowe
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Plakaty filmowe
Plakaty filmowe

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.