Wydarzenie

null

Koncert zespołu Ferajna z Hoovera

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.08.2023 18:00 - 01.08.2023 19:00
Zdjęcie członków zespołu Ferajna z Hoovera
Autor: Ferajna z Hoovera

1 sierpnia to wyjątkowa data dla Warszawy i jej mieszkańców. Co roku, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, staramy się przybliżać i lepiej poznawać historię bohaterów ze stolicy. O atmosferze tamtych wydarzeń wiele mówi muzyka, dlatego zapraszamy na wyjątkowy koncert piosenek powstańczych w wykonaniu Ferajny z Hoovera.

1 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy do Amfiteatru Bemowo na koncert zespółu Ferajna z Hoovera. To wyjątkowa okazja by uczcić bohaterów Powstania Warszawskiego i wspólnie z artystami śpiewać powstańcze piosenki.

Kim jest Ferajna z Hoovera? 

“Jesteśmy grupą znajomych w zasadzie od dziecka. Kilka lat temu spontanicznie połączyliśmy swoje muzyczne talenty i wyszliśmy w sierpniowe popołudnie grać piosenki powstańcze, które znaliśmy m.in. z harcerstwa. Chcieliśmy w ten sposób oddać hołd powstańcom oraz przedstawić ich repertuar wszystkim warszawiakom. Ciepły odbiór publiczności sprawił, że gramy do dziś, przybliżając słuchaczom nie tylko piosenki powstańcze, ale także utwory legionów oraz inne znane melodie patriotyczne, a w okresie świąt Bożego Narodzenia - kolędy. Okrzyknęliśmy się Ferajną z Hoovera, gdyż to właśnie na skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie już od 6 lat można nas spotkać w najważniejsze rocznice państwowe, święta i ważne dni dla historii naszego miasta i kraju”

Zespół nie tylko spontanicznie występuje na ulicach, ale także aktywnie włącza się w pomoc na rzecz warszawskich powstańców. Członkowie spotykają się z nimi na różnych wydarzeniach i odwiedzają z okazji urodzin z muzyczną laurką. Ferajna z Hoovera nie zapomina jednak o najmłodszych. Kilkukrotnie występowali w szkołach oraz dla dzieci z domów dziecka serwując im lekcję historii i muzyki w jednym. W 2020 roku za całokształt dotychczasowych działań oraz czynny udział w akcjach na rzecz kombatantów zespól otrzymał srebrną statuetkę na gali BohaterON.

Na Bemowie artyści przybliżą nam sierpniowe wydarzenia od muzycznej strony. 

Pobieżcie śpiewnik z załącznika i dołączcie się do śpiewania. 

Wstęp wolny. Zapraszamy 

Plakat informacyjny.

Załączniki: