Wydarzenie

null

Koncert O.S.T.R. i FENOMEN

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.09.2023 18:00 - 23.09.2023 20:00
Na czarnobiałym zdjęciu O.S.T.R
Autor: WKU

Bemowo zróbcie hałas, bo przed nami kolejny niesamowity koncert. 23 września w bemowskim amfiteatrze wystąpią O.S.T.R. i FENOMEN!

23 września o godz. 18.00 w Amfiteatrze Bemowo zagra O.S.T.R., a gościnnie na scenie pojawi się Zuzia Jabłońska. 

Adam O.S.T.R. Ostrowski  muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utytułowanych artystów w Polsce. Od ponad 20 lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Autor 30 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz Diamentowej Płyty za album “Życie po śmierci”, a także 10 platynowych i 7 złotych płyt, w tym dwóch podwójnie platynowych. Pięciokrotny laureat Fryderyka  Nagrody Akademii Fonograficznej. Od 1999 roku w jednej nieustającej trasie koncertowej. Jego płyty, wydawane z rozmachem, wielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia sprzedaży OLIS. Sprzedaż jego albumu “Życie po śmierci” przekroczyła 120.000 fizycznych egzemplarzy stając się najlepiej sprzedającą się płytą CD w Polsce w 2016 r. (zarówno pośród repertuaru polskiego jak i zagranicznego). Treścią tego albumu są przeżycia i przemyślenia związane z ważnym wydarzeniem w życiu prywatnym muzyka, na którym kariera muzyczna odcisnęła oczywiście swoje piętno Doceniony przez ś.p. Czesława Niemena, współpracował z Michałem Urbaniakiem i Januszem Grzywaczem (zespół Laboratorium). Razem z Kasią Nosowską był dyrektorem artystycznym trasy Męskie Granie 2013. Marka MTV wybrała O.S.T.R. na pierwszego polskiego artystę, którego akustyczny koncert przywróci polskim widzom format “Unplugged” po 7 latach przerwy. Lubiany i doceniany za granicą, współpracował z muzykami z amerykańskiej, brytyjskiej i holenderskiej sceny hiphopowej. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, pomysłowo wykorzystuje przyswojoną wiedzę klasyczną w kompozycjach opartych na muzyce miejskiej. O.S.T.R. pochodzi z muzycznej rodziny, urodził się i wychował w Łodzi. Od miasta tego otrzymał w 2017 r. tytuł Honorowego Obywatela oraz Odznaczenie Zasłużony dla Miasta Łodzi. Rozpoczynał karierę w kilku lokalnych zespołach, ale szybko dał się poznać reszcie kraju w konwencji solo. Przebił się jako niekwestionowany lider konkursów improwizowanego rapu (bitwy freestyle). Taki właśnie krótki i przypadkowy występ na scenie łódzkiego klubu Prokadencja zapewnił mu w 2001 roku kontrakt na debiutancki album w Asfalt Records. Z wytwórnią tą związany jest do dziś. Przyjaciel swoich fanów, człowiek towarzyski, otwarty, na co dzień skromny. Na Bemowie z pewnością podbije serca publiczności.

FENOMEN – polski zespół hip-hopowy prosto z bemowskich Jelonek. Grupa powstała w 1997 roku. Zespół zadebiutował utworem dołączonym do Hip-Hop Magazynu w styczniu 1999 r. Na swoim koncie mają 3 albumy i trasę po największych miastach Polski. Na rodzinnych Yelonkach FENOMEN na pewno zapewni nam fenomenalne wrażenia.

Zuza Jabłońska – młoda Artystka, która świetnie funkcjonuje na granicy mainstreamu i alternatywy. Finalistka pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids”. Na swoim koncie ma debiutancki album „Psycho”. Na płytę zostali zaproszeni wyjątkowi goście: Jan-rapowanie, Siles, Sarius, Czesław Śpiewa, czy Kuba Karaś z zespołu The Dumplings. Głównymi producentami byli Patryk Kumór i Dominik Buczkowski. W 2021 roku album „Psycho” został również nominowany do Fryderyków w kategorii album roku POP. Zuza nie boi się podejmować ważnych społecznie tematów co pokazuje jej dotychczasowa twórczość. Jest otwarta na inne współprace i lubi eksperymentować z różnymi gatunkami muzycznymi.

To będzie niezapomniany, muzyczny koniec września. 

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. 

Zapraszamy! 

 

Plakat informacyjny.