Wydarzenie

null

Koncert jubileuszowy Chóru Bemcanto

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.11.2022 18:00 - 27.11.2022 20:00
Nutki
Autor: Ł. Szczepaniak

W tym roku chór Bemcanto obchodzi 12 rocznicę istnienia zespołu. Z tej okazji zapraszamy do Bemowskiego Centrum Kultury na wyjątkowy koncert jubileuszowy.

27 listopada w Bemowskim Centrum Kultury o godz. 18.00 na  Koncert Jubileuszowy chóru Bemcanto – „12 lat minęło”.

"Bemcanto" to chóralne śpiewanie w miłym gronie, które zakłada rozwijanie pasji do śpiewania wśród mieszkańców Dzielnicy. Od Mozarta po współczesnych kompozytorów, od  muzyki religijnej po świecką, od poważnej po rozrywkową. Zajęcia w formie warsztatów przekształciły się w formację muzyczną, która doskonaliła się w Urzędzie Dzielnicy Bemowo.

Chór jest laureatem wielu festiwali: dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce w Konkursie Piosenkarskim TULIPANADA w Ursusie, drugie miejsce w XIX Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Śpiewajmy i grajmy Mu..." w Pruszkowie. Grupa wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Śpiewamy Tobie, Wilno” na Litwie. Swoim śpiewem uświetniła wielokrotnie wiele ważnych wydarzeń na Bemowie, m.in. z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, czy wybuchu powstania warszawskiego na Boernerowie. Chór wystąpił ponad 100 razy (m. in. wspólnie z Ireną Santor, Ewą Bem, Anną Sroką-Hryń czy Stanisławem Sojką, Ewą Blaszczyk, Melą Koteluk, Maciejem Maleńczukiem oraz dwukrotnie w programach TVP reprezentując Dzielnicę Bemowo  w kraju i zagranicą.

 

Chór Bemcanto na scenie podczas koncertu.