Wydarzenie

null

Koncert „Herbatka u starszych Panów”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.05.2022 19:00 - 14.05.2022 21:00
Fotografia starszych panów.
Autor: WKU

Zapraszamy na fantastyczny wieczór w towarzystwie piosenek "Starszych Panów" w ramach cyklu Kulturalne Bemowo.

14 maja br. w Bemowskim Centrum Kultury o godz. 19.00 odbędzie się koncert pt. „Herbatka u starszych Panów” w wykonaniu artystów studia Accantus.

W sobotni wieczór wystąpią dla nas Sylwia Przetak i Kamil Zięba, a przy fortepianie Adam Sychowski.

Byli tacy widzowie, którzy urzeczeni wdziękiem i stylem Starszych Panów z oglądania Kabaretu robili wydarzenie. „Znałam rodzinkę, która na ten jeden, uroczysty wieczór przebierała się w wytworne stroje, zapalała świece i dopiero tak przygotowana zasiadała przed telewizorem” – pisała Agnieszka Osiecka. Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski stworzyli jeden z najwybitniejszych programów rozrywkowych. Ironia, aluzja oraz doskonały humor wyróżniały go spośród innych produkcji telewizyjnych lat 50. i 60. XX wieku. Mimo upływu lat ”Kabaret Starszych Panów” do dziś ma swoich wiernych fanów. Piosenki, które powstały ponad 50 lat temu nadal bronią się zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej i zdecydowanie ”są dobre na wszystko”. Na spektaklu usłyszą Państwo utwory znane z mistrzowskich wykonań polskich artystów takich jak: Kalina Jędrusik, Irena Kwiatkowska, Bohdan Łazuka czy Wiesław Gołas.

Aby otrzymać zaproszenie, wyślijcie maila na adres: bemowo.zapisy@um.warszawa.pl zgodnie z regulaminem do 8 maja 2022 r. 

Plakat informacyjny. Na zdjęciu artyści, pomiędzy nimi gramofon.

Załączniki: