null

Kolejny etap budowy metra na Bemowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: UM Warszawa

Od soboty, 26 czerwca, kierowców czekają duże zmiany na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Kolejny etap budowy II linii metra wymusi zamknięcie wschodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich i wyłączenie ruchu tramwajów.

Wykonawca bemowskiego odcinka II linii metra przystępuje do budowy wyjść ze stacji na perony tramwajowe. W związku z tymi pracami, w piątek, 25 czerwca, ok. godz. 23.00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Inaczej przez skrzyżowanie

Wschodnia jezdnia ul. Powstańców Śląskich zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku pomiędzy ul. Konarskiego a Bolkowską. Po stronie Urzędu Dzielnicy Bemowo pozostanie wyłącznie jeden pas ruchu umożliwiający skręt w prawo w ul. Górczewską. Ruch na wprost przez skrzyżowanie z ul. Górczewską w stronę obwodnicy (al. Obrońców Grodna) zostanie skierowany na jezdnię zachodnią, na której kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Kierowcy jadący w stronę obwodnicy przejadą na drugą jezdnię na wysokości ul. Konarskiego, a na właściwą jezdnię wrócą na wysokości skrzyżowania z ulicami Bolkowską i Pełczyńskiego. Utrzymana będzie możliwość skrętu na parking przed sklepem oraz w ulice Bolkowską i Pełczyńskiego.

Nadal nie będzie można skręcić z ul. Górczewskiej (od strony centrum) w lewo w Powstańców Śląskich w kierunku południowym.

Jadący ul. Powstańców Śląskich od strony obwodnicy (al. Obrońców Grodna) będą mieli do dyspozycji wszystkie relacje: jeden pas do skrętu w lewo w ul. Górczewską w stronę al. Prymasa Tysiąclecia i drugi pas do jazdy na wprost w stronę ul. Połczyńskiej i do skrętu w prawo w ul. Górczewską w stronę ul. Lazurowej.

Zmiany w oznakowaniu pasów zostaną wprowadzone także na skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Konarskiego. Na jezdni południowej ul. Górczewskiej zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo w ul. Konarskiego. Możliwy będzie skręt w prawo w ul. Konarskiego. Drugi pas będzie prowadził przez skrzyżowanie na wprost w stronę Woli. Zakończenie tego etapu prac, wykonawca zapowiada na sobotę, 28 lipca.

Tramwaje nie pojadą ulicą Powstańców Śląskich

Od soboty, 26 czerwca, tramwaje nie będą przejeżdżały przez skrzyżowanie ulicy Powstańców Śląskich z Górczewską.

Na trasy wyjadą tramwaje dwukierunkowe. Na ul. Powstańców Śląskich zamontowany zostanie rozjazd umożliwiający zmianę kierunku jazdy tramwajów, które dzięki temu będą mogły dojechać do wyłączonego z ruchu odcinka trasy.

Tramwaje linii 10 zakończą trasę na pętli Cm. Wolski, a linii 26 pojadą: WIATRACZNA –…– Trasa W-Z – Marszałkowska – Nowowiejska – al. Niepodległości – T. Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – al. „Solidarności” – Młynarska – Obozowa – Radiowa – Powstańców Śląskich – W. Reymonta – Wólczyńska – T. Nocznickiego – METRO MŁOCINY.

Pasażerów przewiozą autobusy linii zastępczej Z10, na trasie: CM. WOLSKI – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO.

W weekend 26-27 czerwca na tory nie wyjadą składy linii 11. Od poniedziałku 28 czerwca „jedenastki” wrócą na trasę skróconą. Tramwaje jadące od ulicy Połczyńskiej dojadą do przystanków przy ulicy gen. W. Czumy i tu zmienią kierunek jazdy.

Tramwaje linii 11 będą kursowały trasą: CZUMY –…– Połczyńska – Wolska – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – T. Chałubińskiego – al. Niepodległości – Nowowiejska – Filtrowa – PL.NARUTOWICZA.

Również od poniedziałku na tory wyjadą składy linii zastępczej 40. W dni powszednie będą jeździły trasą: CZUMY – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – M. Kasprzaka – Prosta – RONDO DASZYŃSKIEGO.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.