null

IX edycja konkursu Zielona Ławeczka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ławeczka pośród zieleni.
Autor: Freepick

Chcesz ożywić miejsca wokół swoich bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań pośród zieleni? Zachęcamy do udziału w konkursie Zielona Ławeczka.

Zielona Ławeczka to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w miniogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. Angażując mieszkańców chcemy pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł.

W projekcie można uzyskać grant na zakup roślin, ławki, ziemi, narzędzi i pozostałych elementów miniogrodu. Maksymalna wysokość grantu wynosi:

  • 3000 zł dla miniogrodów z obiektami mikroretencji;
  • 2500 zł dla miniogrodów bez obiektów mikroretencji.

Kot może aplikować?

Do udziału w konkursie zapraszamy zespoły sąsiedzkie czyli grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd swojego osiedla. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem

Szczegóły dostępne na stronie zielonalaweczka.pl.