null

Organizacja edukacji i opieki przedszkolnej dla dzieci z Ukrainy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale znalazły się praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach. Informacja została opracowana w języku polskim i ukraińskim.

Szczegółowe informacje odnajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacja-dla-rodzicow-dzieci-przybywajacych-z-ukrainy.

RODZICU/OPIEKUNIE DZIECKA

Edukacja dzieci i młodzieży w publicznych przedszkolach i  szkołach jest bezpłatna. Twoje dziecko nie musi znać języka polskiego, aby je przyjąć do polskiego przedszkola lub szkoły.

Przed zapisem dziecka do przedszkola lub szkoły skontaktuj się z koordynatorem dzielnicowym, który wskaże Ci obwodową szkołę podstawową oraz pomoże w znalezieniu miejsca w przedszkolu lub szkole ponadpodstawowej. Ważne, żebyś znał adres swojego pobytu w Warszawie.

Jeżeli nie masz dokumentów ze szkoły, do której uczęszczało Twoje dziecko na Ukrainie, złożysz oświadczenie. Dziecko może również zostać przyjęte do odpowiedniej klasy na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej.

Uczeń ma prawo do:

  • dodatkowych lekcji języka polskiego,
  • korzystania z zajęć wyrównawczych,
  • pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
  • wsparcia pomocy nauczyciela posługującego się językiem ukraińskim

Więcej informacji o edukacji w Warszawie znajdziesz na stronie edukacja.um.warszawa.pl

https://edukacja.um.warszawa.pl/edukacja-warszawa-dla-ukrainy

Obwody szkół podstawowych:

http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=mapa

 Przydatne telefony i adresy mailowe 

Ogólna informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy

mail: ukraina-szkola@mein.gov.pltel. 22 3474708

Нижче наведено список координаторів у районах Варшави, які допоможуть знайти місце у школі та дитячому садку.

Bemowo | Бемово

Ewa Wyrwich-Hejduk | Ева Вирвіх-Хейдук

22 44 37 794 | ewyrwich-hejduk@um.warszawa.pl

Białołęka | Біалоленка

Arkadiusz Strzałkowski | Аркадіуш Стшалковський

22 32 54 193 | astrzalkowski@um.warszawa.pl

Bielany | Біелани

Grażyna Kacprzak | Гражина Кацпшак

22 44 34 803 | gkacprzak@um.warszawa.pl

Mokotów | Мокотув

Aleksandra Popek | Александра Попек

22 44 36 675 | aleksandra.popek@um.warszawa.pl

Ochota | Охота

Bożena Matławska | Божена Матлавска

22 44 39 841 | bmatlawska@um.warszawa.pl

Praga-Południe | Прага-Полудне

Maja Król | Мая Круль

22 44 35 533 | maja.krol@um.warszawa.pl

Irmina Iwańska | Ірміна Іваньска

22 44 35 511 | iiwanska@um.warszawa.pl

Praga-Północ | Прага-Пулнос

Alicja Kaźmierak | Аліція Казьміерчак

22 44 37 978 | Akazmierak@um.warszawa.pl

Rembertów | Рембертув

Sylwia Firląg-Dutkiewicz | Сильвія Фірліонг-Дуткевіч

22 44 33 811 | sfirlag@um.warszawa.pl

Śródmieście | Срюдміесьце

Anna Mucha | Анна Муха

22 44 39 176 | Amucha@um.warszawa.pl

Joanna Kozorowska | Йоанна Козоровска

22 44 39 185 | Jkozorowska@um.warszawa.pl

Targówek | Таргувек

Dariusz Gierczak | Даріуш Гіерчак

22 44 38 644 | dgierczak@targowek.waw.pl

Ursus | Урсус

Monika Drużyńska | Моніка Дружиньска

22 44 36 048 | mdruzynska@um.warszawa.pl

Ursynów | Урсинув

Paulina Dybicz-Gil | Пауліна Дибічь-Гіль

22 44 37 210 | Pdybicz-gil@ursynów.pl

Wawer | Вавер

Marta Chmielewska | Марта Хміелевска

22 44 36 891 | martachmielewska@um.warszawa.pl

Joanna Pobudkiewicz | Йоанна Побудкевич

22 44 36 890 | jpobudkiewicz@um.warszawa.pl

Wesoła | Весола

Elżbieta Bareja | Ельжбета Бaрея

22 44 34 042 | EBareja@um.warszawa.pl

Wilanów | Вілянув

Krzysztof Prusak | Кшиштоф Прусак

22 44 34 927 | Kprusak@um.warszawa.pl

Włochy | Влохи

Monika Bedyńska | Моніка Бединьска

22 44 34 397 | Mbedynska@um.warszawa.pl

Wola | Воля

Jolanta Kulmatycka | Йоланта Кульматицка

22 44 35 668 | jkulmatycka@um.warszawa.pl

Ewa Świderska | Ева Свідерска

22 32 56 624 | eswiderska@um.warszawa.pl

Żoliborz | Жолібож

Agnieszka Kosiarz | Агніешка Косяж

22 44 38 858 | akosiarz@um.warszawa.pl

Biuro Eduakcji – szkoły specjalne | Бюро Едукаціі – спеціальні  школи

Anna Pucz | Анна Пуч

22 44 33 519 | apucz@um.warszawa.pl 

Załączniki: