null

II Międzynarodowy Bemowski Festiwal Organowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
19.11.2023 16:00 - 19.11.2023 17:30
Zdjęcie organów.
Autor: Freepick

Zapraszamy na kolejne spotkanie z muzyką klasyczną w ramach II Międzynarodowego Bemowskiego Festiwalu Organowego.

19 listopada o godz. 16.00 w Parafii p.w. Bogurodzicy Maryi przy ul. Powstańców Śląskich 67 D odbędzie się kolejny koncert organowy.

W niedzielne popołudnie wystąpi Mistrz – Piotr Rachoń i jego uczniowie: Michał Adamczyk, Eryk Bosiacki, Adam Kazanecki, Julia Mazurkiewicz i Leon Szymański. 

Piotr Rachoń jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie gdzie ukończył z wyróżnieniem dwa kierunki: Wydział Fortepianu, Klawesynu i Organów (1994) i Sekcję Muzyki Kościelnej Wydziału Edukacji Muzycznej (2004).Umiejętności instrumentalne doskonalił w Akademii Chigiana w Sienie we Włoszech dzięki stypendium Rządu Włoskiego i Ministerstwa Kultury i Sztuki RP (1994) oraz w letniej Academie d`Orgue w Saint – Maximin la Sainte – Baume (2009). Absolwent Instytutu Szkolenia Organistów w Warszawie, działającego przy Papieskim Wydziale Teologicznym (1999). W 2006 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie gry na organach w Akademii Muzycznej w Warszawie.Od 2002 pełni posługę organisty w Bazylice Archikatedralnej pw. św Jana Chrzciciela w Warszawie.

Prowadzi aktywną działalność koncertową jako solista, kameralista, akompaniator chóralny w kraju i zagranicą (Niemcy, Litwa, Hiszpania, Włochy, Izrael, Czechy, Turcja, Austria, USA, Dania, Wielka Brytania, Francja, Szwajcaria, Rosja).

To pierwsz koncert w takim wydaniu podczas naszego festiwalu. Będziemy mieli okazję wysłuchać wykonań młodych artystów oraz uznanego muzyka światowej klasy. 

Zapraszamy! 

Wstęp wolny. 

Plakat informacyjny.

 

 

Plakat informacyjny.